Wikipad tablet İncelemesi

By
Updated: Mart 24, 2013
wikipad-04Android cihazların konsol oyunları arasında gerek oyun sayısı gerekse grafik ve performansı konusunda oldukça iyi bir yer aldığını söyleyebiliriz.Geçtiğimiz aylarda Google’ın Google play store’a kredi kartı tanımlatma kampanyasında onlarca oyunun 0,10$ gibi miktarlara satıldığını biliyoruz.Bu kampanyanın başarıya ulaştığını Google play store’a tanımlatılan kredi kartı sayısının ve oyun satışlarının artmasıyla açıklayabiliriz.Öyle ki her gün büyüyen Google play store da oyunlar çok iyi bir yer tuttu.Geliştiricilerin geliştirdiği grafikleri oldukça iyi bağımlılık yapan oyunlar Android’i tam bir oyun platformu haline getirdi.3.5 inç ekranda oyunun zevkini yaşayamayan Apple kullanıcıları çareyi Android bir cihaz almakta buluyor.Tamda bu anda devreye oyun konsolu tadındaki wikipad tablet giriyor.

Wikipad 7inclik ekrana sahip.İpad mininin ekranı ise Wikipad’den 0.9inç daha büyük.İşletim sisteminin yanı sıra Wikipad’i diğer Android tabletlerden ayıran farklı özellikleri var.Dilerseniz wikipad’i hep beraber inceleyelim.

7inc IPS Ekran
Wikipad 7inç ıps ekran ile grafik açısından oldukça iyi bir performans sağlıyor.Bu ekranın hem kapasitif ekran hem de multi touch özellikli olması oyunlardan alacağınız zevki 2 katına çıkarıyor.

 Analog Tuşlar
Wikipad’i diğer Android tabletlerden ayıran özellik şüphesiz Wikipad’in analog tuşlara sahip olması.Bu analog tuşlar sayesinde oyun oynayabileceğinizden wikipad size Psp tadını veriyor olacak.

Android 4.1 jealy bean işletim sistemi
Android 4.1 jely bean işletim sistemini kullanan wikipad aynı zamanda bir Adnroid tabletten farksız.Yani Wikipad ile oyun haricinde internete girebilir,çeşitli uygulamalar indirebilir,müzik dinleyebilir ve genel işlerinizi halledebilirsiniz.

 16 gb Dahili bellek 32 gb Arttırılabilir hafıza
16 gb dahili belleği ile wikipad hd konumdaki onlarca oyunu barındırabileceği gibi hafıza sıkıntısı çekenler için 32 gb’a kadar arttırılabilir sd kart desteği sunuyor.

 Sony Playstation Mobile Sertifikası
Oyun konusunda oldukça iyi performans sergileyen Wikipad Sony tarafından Sony Playstation Mobile sertifikası almaya hak kazanmış.

4 Çekirdekli Nvidia Tegra 3 İşlemci İle Mükemmel Ötesi Performans  
4 Çekirdekli nvidia tegra 3 işlemcisiyle wikipad tabletin Android ara yüzün de olduğu gibi oyunlarda da oldukça iyi bir performans sağlıyor.Neredeyse açamadığı oyun olmayan wikipad marketteki her oyunu açabildiği gibi grafik,oyunun kasması v.b açıdan çok iyi bir performans gösteriyor.

 Farklı Oyun Platformları
Wikipad Google play store harici bir çok oyun platformuyla karşımıza çıkıyor.Google play store harici Playstation mobile , Big Fish, Games, TegraZone, OnLive gibi oyun platformlarını da destekleyen Wikipad bize yüz binlerce oyun indirme imkanı sunuyor.

Gerek analog tuşlar gerekse oyun performansı ile tam bir oyun konsolu niteliğini taşıyan Wikipad desteklediği oyun platformları ile yüz binlerce uygulama ve oyuna ev sahipliği yapıyor.Psp oyunlarına para vermek istemeyen,oyunları daha büyük ekranda oynamak isteyenler çareyi Wikipad almakta bulacak.Wikipad’in Türkiye de satılıp satılmayacağı tartışılırken fiyatının 250$ civarı olması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir