Televizyon Alacaklara Tavsiyeler

By
Updated: Eylül 24, 2017
televizyon-alacaklara-tavsiyeler-nelerdirTelevizyon Alacaklara Tavsiyeler

 

 

televizyon-alacaklara-tavsiyeler-neler

Televizyonlar neredeyse her evde bulunan ve evler harici çeşitli iş yerlerinde de yaygın olarak görebildiğimiz elektronik ürünler olarak karşımıza çıkıyorlar. İlk çıktığı zamandan bugüne kadar teknolojinin de gelişmesiyle birlikte yeni özelliklerin eklenmesiyle televizyonlar artık alıştığımızın aksine farklı amaçlarla da karşımıza çıkıyor. İlk çıktığı zamandan bugüne kadar ki olan durumu göz önüne alacak olursak televizyonların eski popülerliğinin kalmadığını da söylemeden geçmeyelim. Günümüzde akıllı cep telefonlarının çıkması , bilgisayar ve tabletlerin oldukça gelişmesiyle birlikte bunlara olan eğilim arttı ve televizyonlar bir nebze geride kaldı. Ama bu kötü durum belirttiğimiz gibi televizyonlara çeşitli özellikler getirilerek göz ardı edilmeye çalışıldı.

televizyon-alacaklara-tavsiyelerimiz

Televizyonlara getirilen bu özellik bilgisayar özelliği. Artık bilgisayar ekranları televizyonlara aktarabilmekte. Veya telefonunuzla da televizyonu yönlendirebiliyorsunuz ve fotoğraf ve videolarınızı televizyonlara aktarabiliyorsunuz. Televizyonlardan internete girebiliyor ve dilediğiniz videoları izleyebiliyorsunuz internet ortamında. Televizyon alacaklara tavsiyelerden bahsedecek olursak şunları söyleyebiliriz. Televizyon alırken seçenekler genelde ekran kalitesi, ekran büyüklüğü ve markalar oluyor. Eğer büyük ekranlı televizyonlar tercih ediyorsanız fiyatın da buna bağlı olarak artacağını söyleyelim. Ekran büyüklüğüne karar verdikten sonra ise karar verilecek kısım ekran görüntü kalitesidir. Ekran görüntü kalitesi HD, 4K, UHD ve HDR gibi seçeneklere ayrılıyor.

televizyon-alacaklara-tavsiyelerden

En iyi görüntü kalitesini OLED ekranlar veriyor fakat bunda da fiyatla ilgili artışlarla karşılaşacaksınızdır. Bu OLED özelliğini her markada görmeniz mümkün değil günümüzde . Eğer OLED kalitesinde bir televizyon satın almak istiyorsanız LG ve Samsung markalarının ürünlerini inceleyebilirsiniz. OLED televizyon almaya bütçeniz yeterli değilse görüntü kalitesinde yine size sıkıntı yaşatmayacak 4K ve HDR teknolojilerini sunan LED TV ‘leri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Televizyon alacaklara tavsiyelerden bir tanesi de 3D özelliğini tercih etmemeleridir. 3D özelliği artık eskilerde kalmış ve önemini kesinlikle yitirmiştir.

televizyon-alacaklara-tavsiyeler

Ekran çözünürlüğü olarak 4K televizyonlar sizlere iki kat daha fazla çözünürlük miktarı sunarlar . Fakat ekran kalitesinden bahsederken ekran çözünürlük sayısı bizlere gerçekçi bilgiyi vermezler. 4K bir televizyonda yakından istediğiniz kaliteyi alabilirsiniz fakat uzaktan dikkat edildiğinde aynı kaliteyi yakalayamayabilirsiniz. Aslında televizyon alacaklara tavsiyelerden en önemlisi HDR’ ye dikkat etmeleridir. HDR’ nin ne demek olduğunu bilmeyenler için şunu söyleyelim. HDR ekranda ki siyah-beyaz renk kalitesini belirleyen bir göstergedir. Akıllara siyah-beyaz televizyon kullanmıyoruz ne önemi var ki gibi sorular takılabilir fakat bununla alakası olmayan ve tamamen görüntünün sizlere ulaşıp daha gerçekçi bir görüntü sağlanmasında belki de en önemli paya sahip bir göstergedir HDR.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir