Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

By
Updated: Ağustos 8, 2017
telefon-alirken-nelere-dikkat-etmeliTelefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Son zamanlarda üretilen yeni üst segment telefonlar, kullanıcıların bir hayli aklını karıştırdı diyebiliriz. Uzun zamandan beri aynı telefonu kullanan insanlar, cihazlarının artık arıza vermesiyle beraber yeni bir telefon alma niyetine kapılabiliyor. Fakat, insanların aklına gelen ‘’Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?’’ sorusu da, insanların düşüncelerini yiyip bitiriyor. Peki gerçekten, telefon alırken nelere dikkat etmeliyiz?

telefon-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz-hakkinda

1-) İşlemci Akıllı telefon alırken, kesinlikle işlemci hususuna ilk olarak dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü işlemcilerin modellerinin düşük olması, telefonun kısa süre sonra donmalar yaşayacağı anlamına gelir. Bu nedenle cihazınızı sürekli formatlasanız bile, donma problemleri sürekli sizi bulacaktır. Bu yüzden akıllı telefonunuzda doyasıya oyun ve film keyfini de yaşayamayacaksınız. İşlemci tavsiyesi olarak da, Qualcomm Snapdragon 835 yonga setini, her kullanıcıya rahatlıkla tavsiye edebiliriz.

telefon-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz

2-) Batarya Cihaz alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da bataryadır. Çünkü insanlarımızın telefonlar hakkında şikayetlerinin başında, şarjın kısa sürede bitmesi yer alıyor. Bu yüzden taşınabilir şarj cihazı bulundurmak zorunda kalan kullanıcılarımız, yine de telefonlarına şarj yetiştiremiyorlar. Özellikle batarya kapasitesi 4000 mAh üstündeki cihazları tercih etmenizde büyük fayda var.

telefon-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz-

3-) RAM Tıpkı bilgisayarlarımızda olduğu gibi, akıllı telefonlarda da RAM boyutu çok önemlidir. RAM boyutu yüksek olan cihazlarda, hiçbir donma problemi meydana gelmez. Aynı zamanda RAM kapasitesi yüksek olan cihazlara, daha ağır dosyalar yüklenebilir ve bu ağır dosyalara cihaz zorlanmadan kolaylıkla çalıştırılabilir. Bu yüzden akıllı telefon alırken, 3.olarak RAM kapasitesine göz atmalısınız.

telefon-alirken-nelere-dikkat-etmelidir

4-) Depolama Alanı Cihaz içerisindeki en önemli şeylerden birisi de depolama alanıdır. Cihazın depolama alanı ne kadar yüksek ise, cihaz o kadar fazla dosyayı içerisine alabilir. Özellikle saklanması gereken dosyalarınızın sayısı ve boyutu fazlaysa, cihazınızın depolama alanının yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Tabii ki iş sadece bununla da kalmıyor. Depolama alanı 64 veya 128 GB olan cihazların bir kısmı microSD desteğiyle 256 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Fakat bu durum tüm cihazlarda söz konusu değil. Siz mutlaka ek olarak hafıza kartıyla yükseltilebilecek cihazları satın almalısınız.

Telefon alırken bu dört hususa dikkat ettikten sonra, aradığınız performansa mutlaka sahip olabilirsiniz. ‘’Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?’’ gibi soruların cevapları, sadece bu dört hususa bağlı. Siz de bu dört hususa dikkat edin ve gün boyu, dikkatsiz şekilde telefona sahip olan insanlar gibi aksilikler yaşamayın ve işinizi kesinlikle aksatmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir