Teknoloji Devi Televizyonlar

By
Updated: Şubat 16, 2017
teknoloji-devi-televizyonlarTeknoloji Devi Televizyonlar

Teknoloji devi televizyonlar da artık android mobil cihazlar gibi çalışabilen, muhteşem özelliklere sahip cihazlar haline geldi. Eskiden tüplü sistem ile sadece eğlence ve haber gibi programların yayınlanmasına yarayan televizyonların bin bir çeşit modeli çıktı. Bunların arasında HD görüntülü olanları, uzaktan kumandasında bilgisayar gibi klavyesi olan, mobiil cihaz ve bilgisayara kolaylıkla bağlanabilen, üç boyutlu görüntüleri ile sizi içine çeken, etrafında çerçevesi olmayan Led özellikli modeller de mevcut. İlk çıktıklarında siyah beyaz görüntüsü ile sadece TRT’ yi gösteren televizyonlar, her yıl biraz daha gelişerek teknoloji harikalarına dönüştürüldü. Tek markadan farklı farklı markalara kadar ilerlerken dünya devi markaların televizyon teknolojisi konusunda daha öne geçmesini sağladı ve ev konforu, evde geçen tatil günleri daha kaliteli zaman dilimlerine dönüştü.

Teknoloji Farklı Cihazları Televizyon Bünyesinde Topladı Teknoloji devi televizyonlar  markaları eski yıllarda video cihazı, müzik çalar gibi farklı aletlerin televizyona bağlanarak çalışmasını sağlamıştı. Şimdi ise bu tür cihazların hepsini televizyon içine yerleştirdi. Artık sadece televizyon aracılığı ile hem müzik dinleyebilir hem de video seyredebilirsiniz. Üstelik bu kadarla da kalmıyorsunuz. Televizyon ile birlikte gelişen TV kanalları artık istediğiniz zaman istediğiniz filmi izleyebilme lüksünü veriyor. En son çıkan televizyon harikaları internette dolaşıp, istediğiniz site adı ile istediğiniz internet sayfasını açma imkânı da sunuyor.

Televizyondan İnternet Televizyonunuz aracılığı ile internete girerken tıpkı mobil cihazınızdan yapabildiğiniz gibi farklı oyun sitelerinden değişik oyunları da indirme imkânına sahipsiniz. Sadece bu kadar değil tabi. Televizyonunuzdan eğer uzaktan kumandanız üzerinde klavye varsa sosyal medya hesaplarınıza girebilir, istediğiniz kişiler ile yazışabilirsiniz. Teknoloji devi televizyonlar aracılığı ile yapabilecekleriniz bunlar ile sınırlı değil. Eğer uzaktan kumandanız üzerinde bir klavye yoksa mobil cihazınıza bluetooth ile bağlanarak telefon klavyesini kullanabiliyorsunuz. Tüm bunları yaparken dinlediğiniz müzikleri, videoları ve fotoğrafları televizyonunuza indirebilirsiniz. En Son Gelişen Televizyon Modelleri Teknoloji devi televizyonlar bu adı hak ediyor. Çünkü son çıkan televizyon modelleri bizi şaşırtmaya devam ediyor.

En son gelişen TV özelliği olan sensör olay bir buluş. Televizyonun bu sensör sayesinde bulunduğu ortama adaptasyon sağlaması söz konusu. Televizyonlara yerleştirilen bu sensör ortamın ışığını algılıyor. Televizyon ortamın karanlık olması ile ekranını hem tasarruf hem de sağlıklı izleme için karartıyor. Bazı televizyonlar da odanın ışık alışı, farklı renk ampul kullanımı ile kendi renklerini ona göre ayarlıyor. Eğer odada izleyen birileri yoksa ekranı komple karartıp sadece sesi veriyor. Son muhteşem bir olay olan televizyon modeli ise adapte olduğu ortamda izlenmediğini fark eden televizyonunun kendi kendine kapanması. Bunu kendi üzerindeki kamera sistemi ve sensörler sayesinde yapıyor. Unutmadan hatırlatalım ki çocuklu aileler buna bayılacak. Eğer bir çocuk televizyon ekranına fazla yaklaşırsa televizyon alarm veriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir