Tablet bilgisayarlara nasıl format atılır

By
Updated: Mayıs 22, 2014
tablet-pcye-nasil-format-atilire6b2cbea26eec52bd696Merhaba androidhaberler.net okurları bugunki konumuz Tablet bilgisayarlara nasıl fortmat atılır bu konu hakkında bilgim yettigi kadarıyla sizlere bilgi verecegim.

Akıllı telefonlardan sonra piyasaya çıkan android,ios,windows işletim sistemine sahip teknoloji harikası olan tablet pc’ler piyasaya çıkmıştır.Tabi ki gelişen teknolojiyle , teknolojinin getirdiği sorunlar da büyüyor.Bu konumuzda sizlere tablet bilgisayarlara format atmayı öğretmeye çalışacağız.

Aşşagıda anlatacagım yöntem ile format atabileceginiz tabletler Concord Tablet,Galaxy Tablet,Android Tablet,Samsung Tabletlerdir.

1-Öncelikle Tabletinizi kapatma tuşuna basarak kapatın.Ama ilk öncelikle kapatmadan önce yedek almayı unutmayınız
2-Ses kısma tuşuna basılı tutun ve ardından ses açma tuşuna basılı tutuyorsunuz Tablet logonuz gelinceye kadar bırakmayın
3-Ekran geldiği anda ses açma tşundan elinizi çekin fakat ses kapama tuşuna basılı kalmaya devam etsin
4-Ekranda bir müddet sonra yazılar çıkacak ve ses kısma tuşundan da elinizi çekin.
5-Çıkan yazılarda wipe data/factory diye bir yer olacak ses açma tuşu ile üzerine gelin ve girin
6-Yeni bir kaç yazının çıktığını göreceksiniz Orada Yes delete ibaresi olacaktır.Ses açma tuşu ile bunu seçip onaylayın.
7-Son olarak bu işlemide yaptı iseniz Android Logosunun üzerinde yazılar çıkmaya başlayınca ses açma tuşuna basıyorsunuz.

Tablet bilgisayarınız yeniden başlayacak.Tablet bilgisayarları formatlama işlemi bu kadar basit. Diğer modeller için yorum ile bizden yardım isteyebilirsiniz. Eger bu şekilde yapamadıysanız verdigim videoyu izleyerekte yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir