Sony Xperia Z2 Compact Gelebilir

By
Updated: Nisan 4, 2014
1396559314_1Japon teknoloji devi Sony’den mini kategorisine yeni iddialı bir modeli sokmayı planlıyor.

Geçtiğimiz senenin ikinci çeyreğinde tanıttığı Xperia Z1’i daha ufak boyutlara sahip bir ekran ile Xperia Z1 Compact model ismi ile satışa sunan Sony, mini kategorisinde, rakipsiz olduklarını tüm üreticilere göstermişti. Şimdi gelen son bilgilere göre Sony, Xperia Z2’nin de Compact modeli üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü görünüyor.

Xperia Z2 ile benzer tasarım hatlarına sahip olması beklenilen Xperia Z2 Compact, bu sefer 4.5 inç boyutlarında 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip IPS LCD paneli bulunan bir ekranı olması bekleniyor. İşlemci yönünde Qualcomm’un Snapdragon 801 yonga setinde bulunan 4 çekirdekli 2.3 GHz saat hızında çalışan bir işlemciye yer verilmesi beklenilen telefonun  abisi Xperia Z2 gibi suya ve toza karşı dayanıklı olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Xperia Z2 Compact’ın kamera özellikleride abisi Xperia Z2 ile aynı. 20.7 Megapiksel arka kamerası ile 4K video kayıt desteğide sunacak. Ön kamerası ise 2.2 Megapiksel.

Şuan için en güncel Android sürümü olan 4.4.2 KitKat ile gelmesi beklenilen Xperia Z2 Compact’ın  ne zaman tanıtılacağı ve satışa çıkacağı tarih ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Bakalım bu seferde Xperia Z1 Compact’ta yakaladığı başarıyı yakalayacabilecek mi?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir