Sony Xperia XZ Premium Gigabit 4G Bağlantısı

By
Updated: Haziran 13, 2017
sony-x-peria-xz-premium-gigabit-4g-baglantisi-hakkindaSony Xperia XZ Premium Gigabit 4G Bağlantısı

sony-x-peria-xz-premium-gigabit-4g

Android dünyasının önde gelen telefonlarından Sony Xperia XZ Premium, dünyada önemli bir başarıya imza attı! Avrupa’nın ilk Gigabit 4G bağlantısını sergileyen Xperia modeli takdir topladı. EE İngiltere operatörü, hızı 1000 Mbps’e çıkan ilk Gigabit mobil internet altyapısını kullanmaya Sony ile başladı. Sony’nin son amiral gemisi telefonu Cat 16 LTE özelliğine sahip ilk ürünlerden biri. Avrupa da bunun farkında olduğundan, Gigabit altyapısını sergilemek için bu modeli tercih etti. Gigabit 4G LTE teknolojisine izin veren özellik Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti.

sony-x-peria-xz-premium-gigabit-4g-baglantisi

Sony Xperia XZ Premium, yeni özelliğini çok güzel kullanarak 750 Mbps indirme, 110 Mbps yükleme hızını Avrupa’daki tanıtım sırasında da gösterdi. Sony XPeria XZ Premium Gigabit 4G Bağlantısı herkesi büyüledi! Sony’nin açıklamalarına göre, bu telefonu alacak olanlar en çok 4K HDR ekranı sebebiyle bu cihazı seçmeli. Böyle bir ekrandan internetten takılmadan videolar izlenebilir. Amazon, Netflix gibi servisler üzerinden kullanıcılar çok rahat bir performans deneyimine şahit oluyor. 4G internet mobil hızında en kaliteli görüntü özelliklerinde videolar izlenebilir. Film, dizi, belgesel, maç, oyun vs da çok iyi kalitede. Sony yeni telefonuyla bu ilkleri gerçekleştirirken aynı zamanda 5G ağlara geçişe de alt yapı kurmuş oldu.

sony-x-peria-xz-premium-gigabit-4g-baglantisi-

Sony Xperia XZ Premium Gigabit 4G Bağlantısı sayesinde sınırsız eğlence çok daha konforlu. İngiltere’de gerçekleşen Avrupa’nın ilk Gigabit 4G gösterisinde Sony Xperia XZ Premium cihazındaki hızlar şimdilik ülkenin belli bölgelerinde mevcut. 2017 ve 2018’de yapılacak çalışmalarla ülkenin ve kıtanın büyük bir alanında etki etmeye başlayacak. EE operatörü kapasite artışı yaşadığından başka cihazlarda da bant genişliği bakımından kullanım rahatlığı sağlanmış olacak.

sony-x-peria-xz

Evet; Sony Xperia XZ Premium Gigabit 4G Bağlantısı ile adını şimdiden altın harflerle kazıdı. Peki, modelin özellikleri ve satış fiyatı nasıl? Türkiye satış fiyatı ortalama 3.600 TL. Qualcomm Snapsragon 835 işlemci yonga seti çok güçlü. 191 gram ağırlığında telefonda 64 GB dahili hafıza mevcut. Bluetooth, 4K HDR ekran, GPS, 4 GB RAM, Android işletim sistemi, 19 MP kamera ve 13 MP ön kamera özellikleri çok iyi. Wi-Fi özelliği var. 3G, 4G Gigabit LTE mobil bağlantı frekansı mevcut. Çin menşeili üründe parmak izi okuyucusu, 5,5 inç ekran, tablet işlemcisi olarak yine Qualcomm, video kayıt ve oynatma, microSD, titreşimli uyarı gibi özelliklere sahip yeni Sony akıllı telefonu…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir