Sony Akıllı Saatlerinde Android Wear’a Yer Vermiyor

By
Updated: Mart 27, 2014
snyand4Geçtiğimiz yıl oldukça popüler olan akıllı saatler, bu yıl da yükselişine devam ediyor. Öyle ki her ay bir üretici firma daha yeni akıllı saatini tanıtıyor. Aslında bu yükseliş akıllı saatlere değil de, topyekün giyilebilir akıllı cihaz teknolojilerine mal edilebilir.

Geçtiğimiz haftalar da Google, akıllı saatler için, telefonlar da ve tabletler de ki Android sürümünden daha uygun bir alternatif olan Android Wear’ı tanıtmıştı. Bu tanıtımın ardından Samsung, HTC, LG, Motorola, Qualcomm, Intel, MediaTek gibi dünya devlerinin oldukça dikkatini çekmişti. Ve hemen hemen hepsi tarafından ilgi ile takip edilmeye başlandı.

Fakat bir dünya devi olan Sony, kendi akıllı saatlerinde Android Wear’ı kullanmayı pekte düşünmüyor. Cnet’e demeç veren Sony’nin Amerika Birleşik Devtlerleri’nde ki departmanının başkanı Ravi Nookala, şuan akıllı saatlerinde kullandıkları Android mobil işletim sistemi altyapı itibari ile zaman ve kaynak açısından oldukça fazla yatırım yaptıklarını ve sonuç olarak da bu yönde devam edeceklerini belirtti. Nookala, Android Wear’ı tercih etmemelerine rağmen, Google ile eskisi gibi yakından çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Sony, hali hazırda kullandıkları akıllı saatler için düzenledikleri platformda 200’den fazla uygulama geliştirmiş durumda.

Bakalım önümüzde ki dönemde akıllı saatler için en yaygın mobil işletim sistemi ney olacak. Açıkçası ben akıllı saatler için Android mobil işletim sistemini çok gereksiz bulmaktayım. Zaten yaptıkları 5-10 iş var. Bunu java yükleyerek bile yapabilirler.

 

Related Posts

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir