Son Çıkan Telefonlar

By
Updated: Haziran 23, 2017
son-cikan-telefonlar-hakkindaSon Çıkan Telefonlar

son-cikan-telefonlar-nelerdir

Son zamanlarda akıllı telefon piyasasının canlanmasıyla, birçok teknoloji de kullanıcılarla tanışmaya başladı. Son çıkan telefonlar arasında üst segmente sahip olan cihazlar, fiyatlarıyla korkutsalar da, teknolojik olarak hiçbir eksik barındırmıyorlar. Akıllı telefon kullanıcıları da, tabii ki telefonlarını değiştirmek istiyor ve son teknoloji bir telefona sahip olmak istiyor. Peki son çıkan telefonlar, kullanıcılara nasıl hitap ediyor?

son-cikan-telefonlar-neler

İşlemciler Oldukça Güçlü Son segment telefonlara göz attığımız zaman, gözümüze çarpan ilk şey işlemci kategorisi oluyor. Qualcomm firması, üzerinde çalıştığı Snapdragon işlemci serisini son olarak 832 yongasına kadar getirmeyi başardı. Tabii ki Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisine sahip olan cihazlar da, bir hayli pahalı olsa da, yıllarca kullanılabilecek telefonlar kategorisine dahil oluyor. Çift Kameralı Telefonlar Son üretilen telefonlara baktığımızda, bir de çift kamera akımını görebiliyoruz.

son-cikan-telefonlardan

Özellikle bu akıma en fazla yer veren markalardan birisi de Samsung. Son ürettiği Galaxy S8 ve S8 Plus modelleriyle kullanıcılara farklı bir deneyim yaşatmak isteyen firma, özellikle kamera kalitelerine de önem vermiş. Tabii ki ilerleyen günlerde tanıtılacak olan akıllı telefonlarda da büyük ölçüde çift kamera akımına yer verilecek. Çift kameralar sayesinde, kullanıcılar daha farklı açılardan daha hoş görünümlü resimler çekebilirken, aynı zamanda video kayıtlarını da 4K kalitesine çıkarabilecekler. Çerçevesiz Ekranlar Çerçevesiz ekran denildiğinde aklımıza yine Galaxy S8 gelecektir. Cihazın ön panelinde kesinlikle çerçeveye yer vermeyen firma, kullanıcılara daha fazla telefon ekran kapasitesi sunabiliyor. Aynı zamanda bu durum, sadece Samsung firmasına özgü değil. Çerçevesiz ekranlı cihazlar üretilmeye başlandığından bu yana, bu ekran modülünün patentleri de, firmalar arasında hızla yayılmaya başladı. Bu durum da gösteriyor ki, ileri tarihlerde piyasaya sunulacak cihazların büyük bir çoğunluğunda da çerçevesiz ekran modülü kullanılacak.

son-cikan-telefonlar

Parmak İzi Okuyucuları Cihazların ana ekranına entegre edilmiş parmak izi okuyucuları, android cihazlarda da artış göstermeye başladı. Özellikle bu durum ilk olarak Apple iPhone modellerinde görünse de, şimdiki android cihazlarında da parmak izi okuyucusu en son teknolojiyle kullanılıyor. Hatta bazı parmak izi okuyucuları, cihazda ayrı bir bölmede değil de, ana ekrana sabitlenmiş bir biçimde geliyor. Bu sayede android cihazlarının da güvenliği, tıpkı iOS gibi arttırılmış oluyor. Son çıkan telefonların belirgin ve en yeni özelliklerini bu şekilde sıralayabiliriz. Tabii ki ilerleyen zamanlarda bu özelliklere daha da yenileri eklenmeye devam edecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir