Son Çıkan Android Haberleri

By
Updated: Eylül 20, 2017
son-cikan-android-haberleri-hakkindaSon Çıkan Android Haberleri

 

 

son-cikan-android-haberleri-nelerdir

Günümüzde artık neredeyse yediden yetmişe herkesin kullandığı akıllı cep telefonları çeşitli işletim sistemlerine bağlı olarak çalışırlar. Çeşitli markalar çeşitli işleti sistemini kullanaiblmekle birlikte en çok kullanıcısı olan işletim sisteminin android olduğunu söylemek mümkün. Apple markasının ürünleri cep telefonları için kendi ürettikleri işletim sistemi İos ile çalışmakta. Samsung, Lg, Sony Xperia, Huawei, Motorola gibi daha sayamayacağımız birçok akıllı cep telefonu ise android işletim sistemini kullanmakta. Android işletim sistemi Google tarafından geliştirilmiştir. Sık olarak kullanılmakta olan başka bir işletim sistemi ise Windows’tur. Bunu da Nokıa’ nın akıllı cep telefonlarında görebilmekteyiz. Ancak dediğimiz gibi şu an en çok kullanıcısı olan işletim sistemi androiddir ve dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır.

son-cikan-android-haberleri-neler

Eğer sizde android işletim sistemine sahip bir akıllı cep telefonuna sahipseniz son çıkan android haberlerini bilmenizde fayda var.. Telefonların uygulamala gelirleri bu sene oldukça arttı. 60 milyar dolara çıkan bu gelirler en çok Apple markasının kullandığı App Store tarafından elde edilmekte. Sonrasında ise sırayı Android kullanıcılarının kullandığı Google Play Store alıyor. App Store’un elde ettiği uygulama gelirleri Google Play Store kullanıcılarının elde ettiği gelirin yaklaşık olarak iki katı. Bu ücret abonelikleri ve uygulama içinde ki satın almaları baz alıyor. Uygulama gelirlerinin bu denli artmasında sebep olarak mobil kullanıcı sayısının artması ve telefonların daha aktif olarak kullanılması gösteriliyor.

son-cikan-android-haberlerinden

İnstagram kullanıcılarının hikaye paylaşımlarının doğrudan Whatsapp platformunda paylaşılabilme özelliği de son çıkan android haberlerinden. Bu hayata geötiği zaman İnstagram hesabınızda paylaştığınız hikayeyi Whatsappta da paylaşmak istediğiniz de iki kez uğraşmanıza gerek kalmayacak.Bu özellik 2017 sonlarında Facebook için hayata geçmişti. İnstagram ve Whatsapp için ne zaman hayata geçeceği ise merak konusu. Yeni yıla az bir zaman kala dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu olan Whatsapp’ın çökmesi olay olmuştu. Herkes yeni yıl için dünyanın her yerinden birçok kişinin toplu olarak birbirine yeni yıl mesajı atmasını sebep olarak düşünmüştü.

son-cikan-android-haberleri

Ancak sorunun nedenini merak edenler için bir açıklama gelmişti. BTK Başkanı Whatsapp’ta ki sorunu onaylayıp sorunun en kısa sürede çözüleceğini belirtmişti. Son çıkan android haberlerinden bir diğeri de akıllı telefon kullanıcılarını çok yakından ilgilendiriyor. Vergiler.. Evet artık yurt dışı bağlantılı olan App Store, Google Play Store , Amazon ve daha birçok uygulamaya KDV vergisi geliyor. Aslında Amazon sitesi için hali hazırda bir düzenleme bulunuyor. Ancak düzenleme dahilinde olanlar sadece internette satın alınan dijital hizmetler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir