Samsung Wifi Sorunu ve Çözümü

By
Updated: Mart 28, 2014
galaxy-s4Samsung marka akıllı telefon kullanıcılarının en çok ettikleri şikayetler genelde wifi bağlantısının ara ara kopmasından geliyor. Bu durum oldukça can sıkıcı olabilir. Bu yazımda sizlere Samsung akıllı telefonlarda Wifi sorununu nasıl çözüleceğini anlatacağım.

Öncelikle bu sorunu çözmemiz için akıllı telefonumuzda bir kaç değişiklik yapmamız gerekmektedir.

İlk olarak cihazımızın Ayarlar kısmına giriyoruz. Buradan Kablosuz Ağlar bölümüne girip bu kısımdan Wifi Ayarları’na giriyoruz. Bu kısımda gelişmiş sekmesine tıklıyoruz. Ardından statik ip seçeneğini aktif hale çeviriyoruz. Bunu yapmamızın nedeni, bağlantımızın sürekli sabit kalması ve ara ara kopmasını engellemek.

Ardından bir kaç daha ayar yapmamız gerekiyor. Öncelikle ip adresini 192.168.2.3 ile değiştiriyoruz. Ağ geçidini ise 192.168.2.1 olarak değiştiriyoruz. Bu modeminizin ara yüzüne girmeniz için gereken ip adresidir. Bazı modem arayüzlerinin ip adresleri farklılık gösterebilir. Bu noktada da kendi modeminizin arayüzüne giriş ip’nizin farklı olmadığını kontrol edin. Ağ maskesi kısmına ise 255.255.255.0 giriyoruz.

Son olarak DNS 1 kısmına 8.8.8.8, DNS 2 kısmına 8.8.4.4 olarak giriyoruz. Bu DNS’ler Google’ın DNS’leridir. Siz bu kısma kendi bulduğunuz DNS adreslerinide yazabilirsiniz.

Şimdi bu ayarları yapıp kayıt ediyoruz. Bu noktadan sonra bir daha wifi ile ilgili sorun yaşamamanız gerekiyor.

Eğer bir sorun yaşar iseniz, ayarlarınızı ve girdiğiniz DNS adreslerinin geçerli olup olmadığını kontrol edin. Wifi’nin statik ip olarak seçildiğini kesinlikle kontrol etmelisiniz.

Arananlar

Samsung Wifi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir