Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Android Güncellemeleri

By
Updated: Haziran 3, 2016
S6-samsung-edgeSamsung Galaxy S6 ve S6 Edge Android Güncellemeleri

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Android 5.1.1’e 2015’te güncellenmişti. S6’lar için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ise İngiltere’de başlarken, 2016 Ocak ayında cihazlarda bu yeni sistemin kararlı hale gelmesi beklenmekte.

Samsung Galaxy S6 Android Marshmallow Güncellemesi

T-Mobile yazılım güncelleme sayfasında Marshmallow güncellemesi alacak ilk telefonlar arasında Samsung S6 serisi telefonlar yer alıyor. Kasım 2015’te Samsung’un 2016 Ocak ayında bu yeni işletim sistemine geçeceği daha önceki tarihlerde ise gerekli testlerin ve düzenlemelerin yapıldığı Samsung tarafından sızdırılan haberler arasındaydı.

Bulunduğumuz günler içerisinde yeni işletim sisteminin Beta testi süreci de yavaş yavaş tamamlanırken çok kısa sürede bu güncellemeyi Samsung S6 serisi telefonlarda görmek mümkün. Güncellemenin kullanılacağı ilk telefonda Samsung serisi telefonlar olacak.

Samsung Galaxy S6 Android 5.1.1 Güncellemesi

Verizon Wireless Galaxy S6 ve S6 Edge için çıkardığı güncelleme ile yazılımı VVRU3BOG5 versiyonuna çıkarmıştı. Verizon’un bu güncelleme ile Samsung telefonlarda yaptığı en büyük geliştirme telefonun klavyesinde gerçekleşmişti.

Sprint Samsung ise Android 5.1.1 güncellemesi ile 563 MB’lık dosya yüklemesi yapmış ve dana önceki versiyonlardaki çok sayıda küçük sorunu çözmüştü. Bu güncellemeleri yapmadan mutlaka telefonunuzun en az yüzde 50 şarjının olduğundan emin olunç Ayrıca güncelleme ile telefonun yazılımda ne gibi değişiklikler olacağı konusunda bilgi sahibi olmakta fayda var.

T-Mobile Samsung Galaxy S6 Güncellemesi

T-Mobile’ın Samsung Galaxy S6 serisine yönelik yapılan Android güncellemesine ilişkin getirdiği en önemli yorum LED fener ile ilgili oldu. T-Mobile’a göre en büyük sorun düzeltme de fener de gerçekleşti. Bu sorun daha önce Galaxy S6 kamera sisteminde yaşanan soruna benzer bir sorundan kaynaklanmaktaydı. Android 5.1.1 güncellemesi ile parmak tarayıcı sisteminde yapılan bazı geliştirmeler ile diğer hatalarda da düzeltmeler söz konusu.

AT & T Samsung Güncellemesi

AT & T Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge telefonlarını Android 5.1.1’e güncelleyen son şirketti . Eylül 2015’te gerçekleşen güncellemede telefonlara 674 MB’lık dosya yüklemesi yapıldı. Bu telefonlardaki en büyük geliştirme ise ses performansının geliştirilmesi konusunda oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir