Samsung Galaxy S5 Önemli Özellikleri

By
Updated: Mayıs 31, 2014
Galaxy s55Samsung’un en dikkatle hazırladığı telefon serisi olan Galaxy S’in 5. Versiyonu piyasalarda yerini almaya başlayacak. Ancak, teknoloji severler Samsung Galaxy S5’ten çok önemli hamleler bekliyordu.Özellikler açıklanınca bir hayli şaşırdılar. Bu kadar yüksek beklentiyle hazırlanan ürün, S4’ün üzerine çok koyamamış ve farklılıklar yaratamamıştı. Bu durum, tepkilere yol açtı. Durum böyle olunca Samsung bu sorunun S5 Prime modeliyle halledileceğini açıkladı. Bu yazımızda her ne kadar beklentileri karşılamasa da S5’in ilginç özelliklerinden bahsedeceğiz.

 

Galaxy s55

  •     Öncelikle en ilginç bulduğum durum. Kurşun veya uçlu kaleminiz ile ekran zarar görmeden telefonu kullanabileceksiniz. Bu bir ilk herhalde, arada kurşun kalemi telefona götürdüğüm oluyordu.

 

  •     Gizli içerikleriniz için özel bir modla bu içerikleri diğer insanlardan gizleyebilirsiniz. Bu da gerekli bir işti. Her ne kadar Vault bu işi yapsa da, uygulama kaldırılınca fos oluyordu.

 

  •     Araç kutusu ve en çok kullandığınız uygulamalar menüsü eklendi. Böylece kısa yoldan en çok kullandığınız uygulamalara girebileceksiniz. Unutmayın, hız her şeydir.

 

  •     Sürekli mesajlaştığınız insanları Öncelikli sınıfına sokarak daha hızlı şekilde mesaj gönderebilirsiniz.

 

  •     Bu da bir başka ilginç madde. Telefonla müzik dinlerken telefonu yan yatırırsanız, telefon size dinleyebileceğiniz başka müzikler önermekte.

 

  •     Bir yenilikte kamera çekiminde. Sanal Tur gibi farklı modların eklendiği kamera çekimi ile daha işlevsel video çekmeniz kolaylaştı.

Dediğimiz gibi, her ne kadar bekleneni veremese de Akıllı Telefonlara yeni bir bakış açısı getirdiği özellikleri oldu. Eğer S5 sahibiyseniz, bu özellikleri kullanmanızdan yanayız. S5’i olmayanlar ise merakla Prime modelini beklemeye başlayabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir