Samsung Galaxy S5 Active Gelebilir

By
Updated: Mart 26, 2014
galaxys5activereeBildiğiniz üzere Samsung, geçtiğimiz ay yeni amiral gemisi Galaxy S5’i tanıtmıştı. Cihazın en dikkat çeken özelliklerinden biri de 1 metreye kadar su altında kalmaya dayanıklılığı ve toz geçirmez kasası. Her ne kadar suya ve toza karşı dayanıklı bir yapıda da olsa, Samsung geçtiğimiz yıl Galaxy S4’te yaptığı gibi Galaxy S5’te de Active versiyonunu çıkarmayı planlıyor.

Samsung’un suya karşı S5’in baz versiyonundan daha dayanıklı bir yapıya sahip olması beklenilen Galaxy S5 Active modeli, son günlerin en çok konuşulan iddiaları arasında. İddiaların sahibi ise, Samsung’a olan yakınlığı ile bilinen Evleaks. İddiaların en somut kanıtı ise, SM-5870x kod adı ile Galaxy S5 Active, Amerika Birleşik Devtletleri’nde AT&T ve Sprint GSM operatörleri tarafından stok kayıt listelerinde görünmesi.

Geçtiğimi sene suya ve toza karşı dayanıklılığına rağmen su geçirme problemleri ile baş gösteren Galaxy S4’ün Active versiyonu, bu kez daha sağlamlaştırılmış ve daha fazla suya karşı önlem alınmış bir kasa ile gelmesi bekleniyor. Dayanıklılık sertifikası olarak ise IP67 yerine 1.5 metre de 1 saat suya karşı dayanan IP68 sertifikası yer alıyor. Bu sertifika ile Galaxy S5 Active, Sony Xperia Z2’nin tam olarak rakibi olmuş olacak.

Samsung Galaxy S5 Active ve Galaxy S5 Mini, Haziran ayına doğru tanıtımının yapılması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir