Samsung Galaxy Note 4 Daha Yüksek Çözünürlüğe Sahip Olabilir

By
Updated: Nisan 7, 2014
samsung-galaxy-note-4-conceptSamsung, geçtiğimiz haftalarda yeni amiral gemisi Galaxy S5’i tanıttıktan sonra şimdide gözler Galaxy Note 4’e çevrilmiş durumda.

Samsung’un geçmişine baktığımızda, Galaxy serisinin ve Note serisinin amiral gemilerini aynı yıl tanıtıyor ve satışa çıkarıyor. Ayrıca bu iki serininde aynı yıl çıkan amiral gemileri hemen hemen benzer donanım özellikleri taşıyor. Sadece ekran boyutu, batarya değeri ve RAM gibi farklılıklar gözlemlenebiliyor.

Gelen son bilgilere göre Samsung yeni Galaxy Note 4’te önemli bazı değişikliklere imza atacak. Fakat şunu da hatırlatmak gerekir. Bu dedikodular Galaxy S5 içinde çıkmıştı, fakat hepsi asılsız kaldı. Nitekim Galaxy S5 büyük bir çoğunluğu memnun edemedi.

Neyse, Galaxy Note 4 ile ilgili dedikodulara geri dönelim. Öncelikle telefon piyasasında büyük bir çoğunluk, Samsung’un bu yıl Galaxy Note 4’te daha yüksek bir çözünürlük kullanacağı yönünde hem fikir. 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe geçiş yapması beklenilen Samsung’un, bu değişikliği ilk olarak Galaxy Note 4’te yapması bekleniyor.

Ayrıca bir başka önemli detay ise, yeni Galaxy Note 4’te  4 GB RAM kullanılması bekleniyor. Bunun sebebi 64 bit işlemciler bu yılın 2. yarısından itibaren üretime geçilmesinden kaynaklanıyor.

Yani yeni Galaxy Note 4’te hem 64 bit işlemci hem de 4GB RAM bulunacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir