Samsung Galaksi J7 Prime

By
Updated: Mart 3, 2017
samsung-galaksi-j7-primeSamsung Galaksi J7 Prime

Hayranlarının da beklediği üzere Samsung ailesi 2016 yılının sekizinci ayında Samsung Galaksi J7 Prime’ ı kullanıcılarına taktim etti. Samsung Galaksi J serisinin en iddialı modeli olarak görülen mobil cihaz kullanıcısına neler sunuyor? Galaksi modeller içinde en iddialı olarak tabir edilen J7 Prime özellikleri saymakla bitmeyen bir mobil cihaz. Öncelikle belirtmekte yarar var ki J7 Prime ekranı 5,5 İnç büyüklüğünde. 2,5 D kavisli camla kaplanmış ve Full HD özelliğinde. Sadece cam ve ekran özelikleri bu kadar olan cihazın çalışma hızı 1,6. Sekiz çekirdekli cihaz 14 nm FinFet üretim. Telefon işlemcisi Exynos 7870. Bellek kapasitesi ise 3 GB. Ayrıca 32 GB harici hafıza desteği mevcut. J7 Prime Özellikleri Samsung Galaksi J7 Prime özellikleri bakımından birçok android cihaza kafa tutuyor.

Cihaz üzerinde parmak izi okuyucusu, sensör gibi özellikler mevcut. Mobil cihaz üzerinden yapılan ödemelerde sensör kullanımı mevcut. Cihaz gövdesi metal. Arka kamerası 13, ön kamerası ise 8 megapiksek çözünürlüklü. Cihaz üzerinde ayrıca Android sistemlere özel 6,0,1 Marshmallow işletim sistemi var. Mobil cihazın ilk çıktığı yer Vietnam. Daha sonra dünyaya yayılmaya başlayan cihaz ilk olarak 280 doılar gibi küçük bir rakam ile satışa sunuldu. Fakat Samsung Galaksi J7 prime cihazını 2017’ de yenilemeyi ve farklı özellikler eklemeyi planlıyor.

2017 J7 Prime Nasıl Olacak?

Son dönemlerde çıkardığı yeni modellere yıllara göre isim koyan Samsung Galaksi J prime serisinin 2017 yılı versiyonunu hazırlıyor. Cihazın ilk tanıtımı farklı sitelerde yer aldı. Bu da şu demek oluyor ki cihaz hakkında sızıntılar mevcut.

Ekran çözünürlüğü 1280*720 olarak düşünülen 5,5 İnçlik ekran cam özelliklerini koruyacak. Sekiz çekirdekli mobil cihaz Mali- T830 grafik briminden güç alarak 2 GB Ram ve 16 GB dâhili depolama alanına sahip olacak.

Kamera sistemleri android programlarının en iyi ve en son teknolojisi olan Android 7,0 Nougat işletim sistemi ile kullanıcıya sunulacak. Samsung’un bu harika modeli Amerika’ da Qualcom Snapdragon 625 işlemci ile birlikte kullanıcısının önüne çıkarması bekleniyor.

Ürünün en büyük özelliklerinden bir tanesi de video indirme hızı. İnternet çekim gücü oldukça yüksek olan cihaz internet tutkunlarını kendisine aşık edecek. 2017 Galaksi J7 Prime Tanıtımı Samsung Galaksi J7 Prime 2017 ile ilgili bir tanıtım videosu ortaya çıktı. Sızıntılara göre çok merak edilen J7 Prime Özellikleri yukarıda sayılanlar ile kalmıyor. Her gün kullanıcısını farklı bir özelliği ile şaşırtan mobil cihaz Barcelona’ da düzenlenecek olan teknoloji fuarında yerini alacak. Henüz netleşmeyen ve resmiyete dökülmeyen özelliklerin bulunduğu telefonun beyaz, pembe ve siyah renkleri mevcut. Galaksi J7 Prime 2017 modelinin piyasaya çıkış tarihi ve tüm özellikleri Barcelona’ da yapılacak olan teknoloji fuarından sonra netlik kazanacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir