Nokia N9 00 özellikleri ve fiyatı

By
Updated: Eylül 18, 2012
Nokia N9 00Nokia N9 00 özellikleri ve fiyatı çıkarttığı en pahalı ve en donanımlı telefonlarından bir tanesi olan Nokia N9 00’dır. Telefon normal sim kartları desteklememektedir. Micro Sim kartları desteklemektedir fakat bu kartları da bayilerden kolayca temin edebilirsiniz. Ekranı 3.9 inçtir Nokianın en büyük ekranlı telefonudur. Çizilmez Gorilla Glass camları ve 16 milyon ekran rengi vardır. Ekran ve görüntü kalitesi en üst düzeydedir. Ayrıca ekranı güneş ışığına karşı da duyarlıdır. 8 MP kamerası vardır ve 0.3 MP’lik ikinci bir kamerası da bulunmaktadır.

Kameranın ekstra özellikleri; Carl Zeiss mercek ki bu en iyi mercek durumundadır, gece modu, görüntü efektleri, çift led flaş, makro modu, otomatik netlemedir. Ayrıca fotoğrafı çektiğiniz yerin bilgileri de otomatik olarak görüntüye etiketlenmektedir. Yüz tanıma sistemi de bulunmaktadır. HD kalitesinde 720P video kayıt imkanı da vardır. En net şekilde videolarınızı çekebilirsiniz. N9’un işlemcisi TI OMAP 3630 ARM Cortex A8’dir ki bu da en iyi işlemci diyebiliriz. İşlemci hızı 1 GHz ve rami de 1 gb’tır. Yani telefon en üst düzey parçalarla donanmıştır. Telefonun 2 çeşiti bulunmaktadır birisi 16 gb diğeri 64 gblık versiyonudur. Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal ağlara 3.5G sayesinde çok hızlı şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Telefonun şarjı full konuşma yapılırsa 11 saat, bekleme yapılırsa 380 saate kadar dayanabilmektedir.

Arananlar

nokıa telefon modelleri,noka telefon modelleri,nokia android telefonlar,nokia hem dokunmatık hem tuslu,nokia android telefon modelleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir