Nokia N8 özellikleri ve fiyatı

By
Updated: Ağustos 28, 2012
Nokia N8Nokia N8 özellikleri ve fiyatı şüphesiz ki en çok satılan telefonlardan birisidir. Piyasa fiyatının özelliklerini sonuna kadar veren bir telefondur. 12 MP kameraya sahiptir, telefonlara baktığımız zaman şuan kamerası en iyi olan telefonlar arasında başı çekmektedir Nokia N8-00. 3.5 inç 16 milyon renge sahip Amoled ekrana sahiptir. Dokunmatik ekranı kapasitif ekrandır bu da demek oluyor ki dokunmatik ekranı çok hassastır en ufak bir dokunmayı bile algılayabilecek cinsten. Yani anlayacağınız görüntü kalitesi için hiçbir şeyden kaçılmamıştır. Çektiği fotoğrafların bir fotoğraf makinesinin çektiği fotoğraflardan daha iyi olduğu söylenebilir.

Ayrıca kamerasında Carl Zeiss mercek kullanılmıştır ki bu da en kaliteli merceklerden bir tanesidir. Kameranın ekstra özelliklerinden bir tanesi de makro modudur. Telefonun işlemcisi ARM 11 dir. İşlemci hızı 680 MHz telefonun rami 256 mb’tır. Yani uygulamalarda, oyunlarda vs donma, kasma, kapanma problemi görülmemektedir. Telefon müzik, video, uygulama, oyun bakımından çok zengin bir hale getirilebilir çünkü telefonun kendi hafızası 16 gb’tır. Hafıza kartıyla bu bellek 32 gb’a kadar çıkartılabilmektedir. 3G özelliği ile internete çok hızlı bir şekilde bağlanabilir işlerinizi halledebilirsiniz.

Facebook, Twitter, Youtube gibi ağlarda rahatça gezebilirsiniz.  Ayrıca telefonda TV özelliği de bulunmaktadır, N8’inizden televizyon dahi izleyebilirsiniz. GPS özelliği ile de yolda kalma gibi bir derdiniz olmamaktadır. Her zaman uyduya bağlanıp yolunuzu rahatlıkla bulabilirsiniz.

Arananlar

n8 programlar,n8 fiyatlar,n8 nokia fiyat,n8 zellikler,nokia n8 özellikleri android

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir