Nintendo 3DS XL Tarzında Android Oyun Konsolu Geliyor!

By
Updated: Aralık 26, 2015
nintendo-androidMakaleniz

Android İşletim Sistemine Sahip Olan Nintendo 3DS XL Tarzında Oyun Konsolu!

Çinli olan bir firmadan Nintendo 3DS XL modeline son derece benzemekte olan ve Android işletim sistemini kullanan XD modeli oyun konsolu geldi.3DS XL Türkiye’de satılıyor mu? Nintendo 3DS XL modeli Türkiye’de çok tutulmamaktadır. Fakat el konsolu olarak son derece eğlenceli ayrıca üç boyut desteği ile birlikte de oldukça dikkat çekmektedir.

Android İçin Neden Olmasın Ki? Sloganı ile Yola Çıkıldı!

Bu konsolun bütün dünya geneli olarak satışları ise son derece iyi bir şekilde devam etmektedir. Çinli GPD firması “Android için neden olmasın ki?” sloganı ile yola çıktı ve son derece güzel bir cihaz üretti. GPD XD tasarımı nasıl? GPD XD isminde olan bu güzel oyun konsolu ilk görünüşü ile Nintendo 3DS XL oldukça andırmaktadır. Game Pad Digital’in düşüncesi ile Android işletim sistemini kullanmakta olan bu konsol ise Nintendo deneyimini Android platformuna taşımış olacak.

1.8 Ghz Hızında ve 4 Çekirdekli İşlemci!

5 inç IPS ekranı ayrıca 1.8 Ghz hızında çalışmakta olan tam 4 çekirdekli bir Rockchip RK3288 işlemcisi ile dikkat çekmektedir. GPD XD grafik işlemcisi nedir? Ayrıca Mali-T764 grafik işlem birimini kullanmakta olan bu GPD XD, 2GB RAM kullanmaktadır. Ram seçenekleri olarak ise 16GB ve 32GB bellek kapasitesi sunmakta olan bu cihaz tamamı ile oyunlara yönelik olması ile kullanıcıların dikkatlerini üzerine toplamayı başarmıştır. Ayrıca bellek kapasitesi MicroSD kart ile arttırılabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir