LG Optimus G Pro Özellikleri

By
Updated: Nisan 8, 2013
imagesLG, akıllı telefon pazarında yer edinmeye devam ediyor ve çıkarttığı akıllı telefonlar ile de piyasayı sarsmayı başarıyor. Yeni çıkarttığı Optimus G Pro 40 gün önce Kore’de satışa sunuldu ve 40 içinde 500 bin cihaz satarak rekoru kırmış durumda. 40 içerisinde 500 bin satış yapmaları gayet şahane ve LG’de çok memnun kalmıştır kesinlikle…

İçerisinde bulunduğu özellikler ile akıllı telefon piyasasını sarsan Optimus G Pro hak ettiği, LG’nin istediği yere gelerek herkesi şaşırttı. Optimus G Pro’nun bu denli satış yapacağına belki de LG’de inanmazdı fakat başardı. Özellikleri gayet iyi dedik isterseniz inceleyelim.

Optimus G Pro Teknik Özellikleri

Optimus G Pro, 5.5 inçlik Full HD bir ekrana sahip ve içerisinde 1.7 GHz 4 çekirdekli bir işlemciye sahip. 2 GB’lık bir belleği var ve 32 GB’lık bir hafızası var. 13 MP arka meraya ve 2.1 MP’lik bir ön kameraya sahip, gayet iyi bir fotoğraf ve video çekme kalitesi var. Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip, Android’in en yeni işletim sisteminden birisi… Gayet güzel özellikleri mevcut. Şu an piyasadaki en yeni cihazlarla kapışacak kadar sağlam özellikleri var, iPhone ve Galaxy S serisi telefonlar ile kıyaslanacak bir telefon karşımızda duruyor.

Bir bilgiyi daha verelim. Cihaza yeni güncelleme gelecek. Value Pack güncellemesi. Bu aç içinde LG bu güncelleme ile akıllı telefonlardaki son teknolojilerini Optimus G Pro’ya aktaracak ve eksiksiz bir telefonu kullanıcıların karşısına getirmiş olacak. Şu an bile bu satış rakamları şahane, güncellemeden sonra daha da artacaktır diye düşünüyorum.

images

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir