LG Optimus G Kullanıcılarına Sevindirici Haber

By
Updated: Nisan 4, 2014
125071010-1-lg_e975_optimus_g_akilli_telefonLG’den Optimus G kullanıcılarına sevindirici haber. LG’nin 2012 yılının 2. çeyreğinde tüm dünyaya tanıttığı ve G2 modeline kadar LG’nin amiral gemisi olarak satışına devam ettiği Optimus G, önümüzde ki yaz döneminden itibaren Android 4.4.2 KitKat güncellemesini almaya başlayacak.

Güncellemenin geleceği iddiası ise Fransa’da SFR adında bir GSM operatörüne ait. LG tarafından bilgilendirildiklerini söyleyen şirket, yaz aylarında güncellemenin tüm dünyada yayınlanacağını belirtiyor. LG Ocak ayından beridir Optimus G için KitKat denemelerine devam ediyordu. Son rötuşların ardından yaz aylarında güncellemenin verileceği anlaşılıyor.

LG Optimus G’yi hatırlamak adına özelliklerine baktığımızda halen çok güçlü bir cihaz olduğunu görmekteyiz. 4.7 inç boyutlarında 768 x 1280 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranı bulunan G’nin ayrıca ekranı Corning Gorilla Glass 2 ile korunuyor. 2 GB RAM’i bulunan akıllı telefonun, 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Hafızası malesef microSD ile artırılamıyor. İşlemci yönünde ise Qualcomm’un Snapdragon 400 işlemcisine yer verildi.Grafik birimi Adreno 320  ise halen günümüzde ki cihazlar ile rekabet edebilecek performansı bulunuyor. İlk çıktığı dönem Android 4.1.2 mobil işletim sistemi ile çıkan Optimus G, yeni gelecek güncelleme ile yoluna bu güçlü donanımının yanında oldukça yeni bir sürüm ile devam edecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir