LG G3 Android telefon özellikleri

By
Updated: Mayıs 30, 2014
LG-G3       LG’nin akıllı telefon sektöründeki amiral telefonu olan G serisinin ikincisinin çıkmasının ardından 1 yıl geçmişti. Şimdi de LG bu serinin 3. telefonunu satışa sürmeye hazırlıyor. LG G3 G2 sürümünün üstüne koyarak çıkaracak. 2 GB RAM 16 GB Hafıza Kartı veya 3 GB RAM 32 GB hafıza kartıyla satışa çıkacak telefonun özelliklerinden bahsedelim.

    5.5 inçlik bir ekran ve 1440×2560 çözünürlük sunacak telefonun ekranında IPS LCD tercih edilmiş. Kusursuz bir arka kapak tasarımının içinde ise 3000 mAh gücünde bir pil bulunmakta. Bu da serinin 2. telefonundaki şarj başarısı devam edecek gibi görünüyor. 4 çekirdekli Snapdragon 810 işlemciyi kalbinde barındıran bu telefon 16 veya 32 GB hafıza seçenekleriyle çıkacak demiştik. Ayrıca bu hafıza 128 GB’a kadar yükseltilebilir durumda. G2’de 12 MP’lik kameraya da bir yükseltme yapılmış ve artık G3 3840×2160 yani 4K video çekimi yapabilmekte. Ön kamera içinse 2.1 MP yeterli görülmüş.

   Sadece LG G serisine ait olan bazı eklentiler hala devam etmekte. Knock Code, Content Lock ve Kill Switch gibi özellikler G3’te de yerini korumuş. Tanıtımı bu günlerde yapılan bu ürünün videosunu izleyebilir ve genel anlamda bir fikir elde edebilirsiniz. Ancak bizim düşüncelerimize göre fiyatına kıyasla piyasaya sağlam girecek bir telefon. 3 GB Ram’iyle çalıştıramayacağınız oyun, açamayacağınız uygulama; 32 GB’lık hafızasıyla yüklemeyeceğiniz bilgi yok. Her türlü kullanıcı için gayet yeterli görünmekte.

Lansman videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir