LG Flex 2 ve DELL Venue 8 7000 Tanıtıldı

By
Updated: Eylül 16, 2014
lg felex2LG G FELX 2 BİLGİLERİ

LG G Flex geçen sene satışa sunulmuş ve oldukça dikkat toplamıştı. Dikey kavisli ekranı ve ufak çizikleri kendi kendine tamir edebilen kasası ile tüm dikkatleri üzerine çeken telefon büyüklüğü ve fiyatı sebebiyle istenilen satış rakamlarına erişememişti. Snapdragon 800 işlemcisi ve 6 inç 720p ekran ile performans olarak çok üst düzey olan telefon yeni teknolojiyi deneme heveslisi tüketiciler dışında genele erişemedi.

Ancak bu durum LG’yi durduramadı. Hindistandan adı açıklanmayan bir LG yöneticisi G Flex 2′nin geleceğini söyledi. Daha küçük bir ekran boyutu Full HD’den daha kaliteli bir ekran ve üst düzey işlemci ile gelmesi beklenen telefonun enteresan tasarımı ve yenilikçi teknolojisi ile merakla beklenen ürünler arasına girdiği netleşti.  64 bit destekli üst düzey işlemci ile üretilmesi beklenen telefon ilk olarak Kore’de satışa çıkacak. Telefonun piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı henüz netlik kazanmadı.

 

DELL VENUE 8 7000 TABLETİ SUNULDU

Dünya’nın en büyük bilgisayar üreticilerinden olan Dell Intel Geliştiriciler Konferansı(IDF)’nda önemli duyurular da bulundu. Tablet pazarına mesafeli duran firma 6mm inceliği ile Dünya’nın en ince tableti olan Venue 8 7000′i tanıtımını yaptı.

Android işletim sistemi kullanılan tablette 8 4inç boyutunda 2K çözünürlüğe sahip bir ekran bulunuyor. OLED tabanlı panel kullanılan Venue 8 7000′in sağ sol ve üst çerçeveleri oldukça ince yapılmış. Moorfield serisi 4 çekirdekli Intel Atom işlemciden gücünü alan tabletin ram miktarı ve depolama kapasitesi henüz netlik kazamadı. MicroSD kart desteği bulunan cihaz ön tarafa bakan stereo hoparlörleri yapılmış.

Ön kısmında 2 MP çözünürlüğünde bir kameraya yer verilen tabletin arka tarafında ise 3 tane özel kamera modülü tercih edilmiş. Intelı’in RealSense adını verdiği teknoloji HTC One M8′de kullanılan Dua Camera teknolojisinden çok yararlanılmış. M8′den farklı olarak derinliğin yanında mesafeleri de ölçebilen kamera 8 MP çözünürlüğünde görüntüler çekebiliyor. Çekilen fotoğraflardaki nesneler arası mesafeyi nesneye dokunarak anında gösterebilen Venue 8 7000 3D efektler konusunda çok yüksek seviyede.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir