Huawei’den Yeni Alüminyum Kasalı Amiral Gemisi

By
Updated: Nisan 3, 2014
huawei-flagshipAkıllı telefon piyasasında, üreticiler her geçen çeyrekte, daha fazla alüminyum kasa tercihi yapmaya başlıyorlar. Alüminyum kasa sayesinde, hem cihaz sağlam oluyor, hem şık bir görünüme sahip oluyor, hem de müşterinin beğenisini kazanıyor. Çünkü günümüzde artık plastik cihazlara kötü mal gibi bakılıyor.

Çinli akıllı telefon üreticilerinden Huawei’de bu alüminyum kervanına katılmaya karar verdi. Çin medyasına sızan bilgilere göre Huawei, hem tasarım olarak hem de donanım olarak oldukça iddialı bir model hazırladığı belirtiliyor. Alüminyum tasarıma sahip olacak yeni amiral gemisinde, kendi üretimleri olan Kirin 920 yonga seti olacağı belirtiliyor.

Kirin 920 yonga setinde ise 4 cortex A7 ve 4 cortex A15 çekirdeği bulunuyor. Grafik birimi olarak ise Mali-T624 tercih ediliyor. Bu grafik birimi, orta ve üst seviye grafik performansı sunuyor. Ayrıca Huawei’nin Heterogeneous Multi- Processing yöntemi ile, işlemcinin 8 çekirdeğide aynı anda çalıştırılabiliyor.

Kirin 920’de, 800 MHz frekans hızına sahip, çift kanal DDR3 RAM yuvası bulunuyor. 32 bit işlemci olduğundan 3 GB RAM’i olabilir. 2K çözünürlüğe sahip olacak yeni amiral gemisinin, 32 Megapiksel çözünürlüğe sahip arka kamerası olacağı da belirtiliyor.

Oldukça güçlü bir donanım ile piyasaya yeni bir atak yapmayı planlayan Huawei, 600 dolar fiyat etiketi belirlemiş durumda. Cihazın yaz aylarında çıkması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir