Huawei Honor 3X Satışa Sunuldu

By
Updated: Nisan 2, 2014
Huawei-Honor-3CÇinli akıllı telefon üreticisi Huawei’nin merakla beklenen telefonu dünya çapında nihayet satışa sunuldu. Bilindiği üzere Honor 3X,  8 çekirdeğinde aktif olarak çalıştığı dünyanın ilk cihazı olma özelliğini taşıyor.

Oldukça performanslı bir cihaz olan Honor 3X, mobil dünyaya da yeni bir renk getirdi. Dünyada ki ilk 8 çekirdeğide aktif olarak çalışan telefonu olan Honor 3x, dünyanın bir çok yerinde ön siparişlerle bekleniyordu. Şimdi ise, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Asya ve Avrupa’da satışa sunuldu.

Honor 3X’in teknik özelliklerine bakacak olursak, 5.5 inç boyutlarında 720 x 1280 piksel çözünürlüğe sahip IPS panelli bir ekranı bulunuyor.  Cihazın hafızası microSD kart ile 64 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Fabrika çıkışı olarak 16 GB hafıza ile geliyor.

13 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilme kabiliyetine sahip arka kamerası bulunan Honor 3X’te ayrıca Led flaşa da yer verilmiş. Cihazın arka kamerası, 1920 x 1080 piksel çözünürlükte 30 FPS video kayıt edebiliyor. Ön kamerası ise 5 megapiksel çözünürlükte.

Android 4.2.2 Jelly Bean mobil işletim sistemi ile gelen cihazın, yonga seti olarak MediaTek’in MT6592 kullanılmış. İşlemci olarak ise 8 çekirdeğide aynı anda çalışan Octa-core 1.7 GHz saat hızına sahip işlemci bulunuyor. Grafik birimi olarak ise Mali-450 tercih edilmiş.

Cihaz donanım özellikleri itibari ile piyasanın en iyileri arasında yer alıyor. Cihaz şuan tüm dünyada satışa çıkmasına rağmen ülkemize halen gelmedi. Yaz aylarında gelmesi bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir