Huawei Ascend P7 Mayıs Ayında Tanıtılıyor

By
Updated: Nisan 6, 2014
Huawei_423604cÇinli akıllı telefon üreticilerinden Huawei, geçtiğimiz yılki amiral gemisi Ascend P6 ile yakaladığı başarıyı bu yıl tanıttığı Ascend P6S ile devam ettireceğini belirtmişti. İki telefon arasında fazla bir fark görülmemesinden ötürü kullanıcılar tarafından eleştirilen Huawei, Ascend P7’yi kullanıcıların karşısına çıkarmaya hazırlanıyor.

Çinli teknoloji devlerinden Huawei, yeni amiral gemisi olması beklenilen akıllı telefonu Ascend P7’nin tanıtım günü resmen belli olmuş durumda. Avrupa’da ki teknoloji sitelerine gönderilen davetler gönderen Huawei, tanıtım gününü 7 Mayıs 2014 olarak belirlemiş durumda.

Huawei’nin yeni amiral gemisi hakkında fazla bir bilgi bulunmasa da uzmanlar tarafından teknik özellikleri az çok tahmin edilmiş durumda.

Muhtemel teknik özelliklerine bakacak olursak, 5 inç boyutlarında 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranı bulunması bekleniyor. Cortex A9 mimarisine sahip 4 çekirdekli Huawei’nin kendi üretimi olan Kirin 910 yonga setini kullanması bekleniyor. Grafik birimi olarak ise oldukça iddialı bir model olan Mali T450 kullanılması bekleniyor. Bu grafik birimi oyunlarda yüksek performans vaad etmesi ile biliniyor. 2 GB RAM ve microSD ile artırılabilir 16 GB dahili depolama alanına yer verilmesi beklenilen telefonun 13 megapiksel çözünürlüğe sahip arka kamerası ve 8 megapiksel çözünürlüğe sahip ön kamerası bulunması bekleniyor.

Cihazda 2460 mAh değerinde bataryaya yer verilmesi beklenirken, işletim sistemi olarak ise Android 4.4.2 KitKat kullanılması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir