HTC One M8 Satışlarından Memnun

By
Updated: Nisan 6, 2014
htcmgr8yTayvanlı akıllı telefon üreticilerinden HTC, geçtiğimiz hafta, 25 Mart tarihinde resmi olarak yeni amiral gemisi One M8’i hem tanıtmış hem de satışa sunmuştu. Bu noktadan sonra kamuoyunun en çok merak ettiği konulardan biride kuşkusuz ki cihazın satış grafiği idi.

Bu noktada HTC’nin ileri gelen yöneticilerinden açıklamalar gelmeye başladı. Türkiye’de 2499 Türk Lirası gibi oldukça yüksek bir fiyattan ön siparişine başlanılan cihaz için henüz 11 günün ardından satış rakamları belirmiş durumda değil.

One M8, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de ise mağazalardan satın alınabiliyor. 11 Nisan itibari ile 100 ülkede satışa çıkması beklenilen telefonun ilk partide ki satış oranları beklenilen karşılamış gibi durmuyor. Fakat bu durumun aksine HTC’den tam aksine bir açıklama geldi.

HTC’nin Amerika Birleşik Devletleri sorumlusu Jason Mackenzie, Twitter üzerinden yazdığı mesajda,  HTC One M8’in akıllı telefonlar arasında %0.1 paya eriştiğini resmen açıkladı.

HTC One M8’in tam satış rakamları, 11 Nisan 2014’te 100 ülke de satışa sunulmasının ardından paylaşılması bekleniyor.

Akıllı telefon piyasasında ileri gelen analistlere göre, HTC One M8’in beklenen satış rakamlarına ulaşması çok zor gözüküyor. Bu yıl karşısında Samsung, Sony ve Nokia gibi ciddi rakipleri bulunan HTC’nin modelin donanım itibari ile geriye kaldığı kullanıcılar tarafından da hemfikir olunmuş konulardan biri. Bundan ötürü kullanıcılardan pek iyi not almayan HTC, bakalım satış rakamlarını istediği gibi tutturabilecek mi?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir