HT One M8 2499 TL ile Satışa Sunuldu

By
Updated: Nisan 4, 2014
htcmgr8HTC’nin geçtiğimiz haftalarda lanse ettiği ve hemen ardından satışa çıkardığı yeni amiral gemisi One M8, Türkiye’de kısa süre sonra ön sipariş ile satışa sunuldu.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC’nin alüminyum kasa anlayışını devam ettirdiği One M8 modelinin, ekran boyutunu 5 inç boyutuna çıkararak 1920 x 1080 piksel çözünürlüğü korudu. HTC One M8’in 2.3 GHz saat hızında çalışan Qualcomm’un Snapragon 801 yonga setini barındırıyor. 2GB RAM ve microSD ile artırılabilir 16 GB dahili depolama alnına yer verilmiş. Kamera yönünde ise çift sensörü bulunan Ultrapiksel arka kamerası bulunuyor. Ön kamerası ise 5 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor. 2600 mAh değerinde bataryası bulunan cihazın Android 4.4.2 KitKat mobil işletim sistemi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yenilenen Sense 6 arayüzü ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Yavaş yavaş ön siparişlere girmeye başlayan HTC’nin yeni amiral gemisi One M8, 2499 Türk Lirası gibi oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip. Dovizde ki hareketlilik ve vergilerin artışından dolayı fiyat bu denli artıyor. Bakalım ülkemizde HTC One M8 bu fiyat etiketi ile nasıl karşılanacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir