Gündemdeki Teknoloji Haberleri

By
Updated: Haziran 12, 2017
gundemdeki-teknoloji-haberleri-hakkinda-Gündemdeki Teknoloji Haberleri

gundemdeki-teknoloji-haberleri

Son haftada hatta son bir günde teknoloji dünyasında, Android dünyasında neler oldu bitti merak ediyor musunuz? Hangi telefonlar çıktı, hangi işletim sisteminde problem çıktı, hangi ünlü uygulama yeni özellikleriyle şaşırttı? İşte, karşınıza Gündemdeki Teknoloji Haberleri… Bir Samsung Galaxy haberiyle başlayalım. Galaxy Note7 Fan Edition android telefonu Temmuz’un ilk günlerinde resmen tanıtıldı. S8 Sanal Asistan Bixby de Note7 Fan Edition da yer buluyor. Dayanıklı Note7 Fan Edition’da parmak izi okuyucunun yanı sıra iris tarayıcı da var… Apple mobil cihazlarında kullanılan işletim sistemi İOS. Peki, İOS’un yeni sürümü yayınlandı mı? Evet. İOS 10.3.3 Beta 6 yayınlandı ve sürpriz yenilikler getirdi.

gundemdeki-teknoloji-haberleri-hakkinda

Yeni işletim sisteminde hatalar giderildi, performans artırıldı. Apple şu sıralar sadece ve sadece İOS 11 işletim sistemine yoğunlaştı. Beta güncellemesini AGM üzerinden görebilirsiniz. SnapChat kullanıcılarına müjde! Uygulamaya 3 yeni özellikle bugün itibariyle eklendi! Uzun süredir beklenen o özellikler neler? Gündemdeki Teknoloji Haberleri sizin için derlendi… Instagram karşısında yenilmek üzereydi. Facebook’a da katılmayı reddetmiş ve hata yapmıştı. Ancak bugünkü yeni güncellemesiyle yeni özelliklerine kavuştu Snapchat. 10.12.0 sürümünde Ataş özelliğini göreceğiz. Snap hesabınıza Ataş ile web sitesi ekleyebilirsiniz. Snap profilinize eğlenceli duvar kağıtları da koyabileceksiniz. Makas aracından yeni simge seçeneğine dokunun ve yeni duvarınızı belirleyin.

gundemdeki-teknoloji-haberleri-neler

Snapchat bir diğer özelliği de ses filtreleri oldu. Arkadaşlarınızın sesini fotoğraf filtresi haricinde ses filtresi ile değiştirebilirsiniz. Yeni sürüm özelliklerini kullanmak için Google Play ya da App Store güncellemesini kullanmanız yeterli olacak. Haziran ayının son günü, Google ile İPhone yollarını ayırdı! Google, YouTube ve Haritalar uygulamalarını İOS dolayısıyla İPhone’dan kaldırdı birkaç yıl önce. Uygulamalar Google’ın isteğiyle kaldırılmış. Apple ise kendi yazılımlarını üretmek ve hayata geçirmek istiyor. Apple, YouTube uygulamasını korumayı başardı. Ayrıcalıklı erişim hakkına sahip oldu. Google, şimdilerde tekrar uygulamayı geri istiyor.

gundemdeki-teknoloji-haberleri-nelerdir

Son haberimiz yine akıllı telefonlarda çok sık kullanılan bir ücretsiz mesajlaşma servisiyle alakalı. WhatsApp. Gündemdeki teknoloji haberleri incelendiğinde karşımıza çıkan haberlerden en önemlisi belki de bu! WhatsApp’a gece modu geliyor! Gece modu ile fotoğraf çekmek artık daha kolay ve zevkli olacak. Bu özellikle gece karanlık havalarda gözleriniz zorlanmadan fotoğraf çekebileceksiniz. Kullanıcı arayüzü oluşturmak için siyah metin ve beyaz arka plan ikilisi tersine çevriliyor. Düşük ışık şartlarında çektiğiniz fotoğrafın kalitesi artırılıyor. Bu özellik kullanıcı arayüzü ile birlikte çalışıyor. Görüntülü arama özelliğine de eklenebiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir