Google’dan yeni reklam ekranı

By
Updated: Eylül 29, 2014
Google’dan yeni reklam ekranıGoogle, çoklu ekranlar için tasarladığı yeni reklam ekranı formatını başlatıyor.

Akıllı mobil cihaz ekranlarında reklam alanı yaratmak hiçbir zaman kolay olmamıştır. Bu reklamlar genellikle ekranın en alt bölümünde yer alır. Ancak bu reklam alanı, reklam vereni çok da mutlu etmedi. Reklam veren tüketiciden istediği geri dönüşü alamadı. Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarlarda ekran reklamlarında istediği geri dönüşü alan reklam verenler, akıllı mobil cihazlarda reklamlarından memnun kalmadı.

Google’ın yeni çalışmaları sayesinde, özellikle mobil cihazların ekran reklamlarında çığır açacak değişikliğe gidiliyor. Mobil cihazların ekranında yeni reklam biçimleri ve araçları geliyor. Google, ‘heyecan duyuyoruz’ diye kamuoyuna açıkladığı yeni sistemiyle,  AdMob reklam ağı sisteminde yüksek yoğunluklu görüntü içeren reklamlar(DoubleClick), daha başarılı çalışabilecek. Yeniden boyutlandırılmış Lightbox eklentiler tüm ekranlarda, mükemmel şekilde çalışacak. Google’ın yeni sistemi sayesinde bu reklamlar otomatik olarak boyutlandırılacak. Böylece her ekranda aynı performans alınabilecek.

Google bu sistemiyle ilgili olarak bir demo hazırladı. Bu demo çok yakında AdWords Reklam Galerisi’nde satışa sunulacak.

ALCATEL’DEN POP MEGA PHABLET

Günümüzde bazı kullanıcılar cep telefonlarının ekranının büyük olmasını ister. Bu kullanıcılar, artık 4 ya da 5 inç’lik ekrana sahip telefonlardan biraz daha büyüğünü istiyor. Cep telefonlarının adeta bir tablet büyüklüğünde olmasını arzu eden kullanıcılar için telefon üreticileri de çeşitli boylarda büyük ekranlı telefonlar üretiyor. Büyük ekranlı telefon pazarı, her geçen gün biraz daha büyümektedir.

Alcatel firması, büyük ekran telefon kullanıcılarının çok daha büyük ekranlı telefon taleplerine, Mega Phablet ile yanıt veriyor. 6 inc ekrana sahip olan bu telefon tablet-telefon kısaltması ve birleştirilmesini de kullanarak Pop Mega Phablet olarak isimlendiriliyor. Adından da anlaşıldığı gibi mega ekrana sahip bir telefon. Bu Phablet, Alcatel’inBuddy isimli telefonuyla birlikte kullanılacak. Daha küçük ebatlı Buddy, Bluetooth aracığı ile Pop Mega’ya bağlanacak. Alcatel, Mega’yı önümüzdeki ay piyasaya çıkaracak. Mega’nın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği, ya da ne zaman geleceği konusunda henüz bir açıklama yok. Alcatel firması önümüzdeki ay 4 ve 5 inc’lik Pop telefonlarını da piyasaya sürecek. Bu telefonların ise Türkiye pazarında da satışa sunulacağı açıklandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir