Google Play Store Kitaplar İncelemesi

By
Updated: Ocak 25, 2016
google-play-storeGünlük hayatta yaptığımız birçok işlemde olduğu gibi kitap okuma etkinliğide artık dijital ortamda yapılmaya başladı. Google Play Store Kitaplar İncelemesi, Birçok kitap satış mağazasının yanında e-kitap satış siteleri kitapları satışa sunuyor ve kullanıcılarda her an her yerde telefondan, tabletten,bilgisayardan okuyabildikleri kitapları tercih ediyorlar. Google Play Store Kitaplar yaklaşık 2 yıl önce Türkiye’de hizmete sunuldu ve kısa sürede birçok kitap bu yolla satılmaya başlandı. Android cihazlarda kullanılan “Google Play Kitaplar” uygulamasıyla ücretli birçok kitaba ulaşılıyor ve istenen kitaba anında sahip olunabiliyor. Istediğiniz kitabı satın almadan önce önizleme yoluyla birkaç sayfasına ulaşabildiğiniz kitapları seçmekte bu yöntemle daha kolay bir hal alıyor. Bunun yanında Google, kullanıcılarının yazdığı kitapları da Play Store Kitaplar’da satıyor. Bir kitap yazmış olan kullanıcılar bu kitabı PDF veya EPub formatında uygulamaya yükleyerek diğer kullanıcıların hizmetine sunuyor. Yüklenen kitap Google denetiminden geçiyor ve uygun bulunursa kullanıcının istediği fiyattan (bazı durumlarda ek ücret koyulabiliyor) satışa sunuyor. Kitabın gelirlerini kullanıcısıyla paylaşan Google, bu yolla birçok kişiye para kazandırıyor.

google-play-store

Google Play Store Kitaplar Uygulaması Google Play Store dan indirebilirsiniz.

 

Google Play Kitaplar uygulamasında popüler kitaplar da satışa sunuluyor. Birçok farklı türde satışa sunulan kitaplar Google Play Store’da “Çocuk Kitapları”, “Bilim-Kurgu”, “Çizgi Roman”, “İş ve Yatırım”, “Kurgu ve Edebiyat” ‘’Sağlık,Zihin ve Beden’’ gibi başlıklarla kategorize ediliyor.

Normal fiyatından çok daha ucuz olan bu kitapları hem daha kolay okunabilmesi hemde ucuz olması sebebiyle kullanıcılar tercih ediyor. Bunun yanında Android İşletim Sistemli cihazlara internetten de ePub veya Mobi formatlı kitaplar indirilerek okunabiliyor. Bunun için bu formattaki dosyaları açabilecek bir uygulama edindikten sonra birçok internet sitesinden indirilebilen kitaplar rahatlıkla okunabiliyor.

Google Play’dan indirilen kitaplar Android telefon ve tabletlerde Play Kitaplar uygulaması ile okunabildiği gibi satın alınan kitaplar bilgisayardan da PDF formatında okunabiliyor. Bunun yanında Google Play Store’da kitap okuyabileceğiniz ve yazdığınız kitapları yayınlayabileceğiniz birçok ekstra uygulama da bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde daha fazla kitaba ulaşabiliyor, yazdıklarınızı büyük bir kitleye sunabiliyorsunuz. Ayrıca indirilen kitapları PDF, ePub formatlarında açmanızı sağlayan birçok uygulama da Google Play Store’da mevcut.

Kitap okuma etkinliğini dijital ortama taşıyan Google, Play Store Kitaplar uygulamasıyla Android işletim sistemli cihazlarda hem kitap okumayı daha kolay hale getiriyor hem de kullanıcıların kitaplarını yayınlama imkanı sunuyor. Daha az ücret ödeyerek daha fazla kitap okumak isteyen kullanıcılar Google Play Store uygulamasını bulunduran Android cihazları tercih ediyor bu da Android’i bir adım öne çıkarıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir