Google Assistant Özellikleri

By
Updated: Haziran 14, 2017
google-assistantGoogle Assistant Özellikleri

google-assistant-ozellikleri-hakkinda

Hayat kurtaran uygulamalardan biri de Google tarafından geliştirilen Google Assistant uygulaması. Adı üzerinde asistanlık yani yardımcılık yapıyor. Bu makalemizde en işlevsel Google Assistant Özellikleri anlatılacak. İlk işlevinden hemen bahsedelim. Google Assistant ile tuş kilidini açıp kapatmak. Öncelikle üzülerek belirtmeliyiz ki, Google’ın bu uygulaması şimdilik sadece Pixel telefonlarda mevcut. Google Pixel. Ancak yakın zamanda birçok telefonda da kullanılmaya başlanacak Assistant uygulaması. Müzik ve video izlenen, trafik durumunun kontrol edilebildiği ve pek çok faydasının olduğu uygulama, telefonunuzu açıp kapatabiliyor. Yani tuş kilidi ekranını. Hem de kendi sesinizi kullanarak!

google-assistant-ozellikleri-

Google Pixel telefonunuz varsa Google Play Services Beta Program üzerinden Google Assistant programını cihazınıza ekleyin. Dil olarak Türkçe’yi seçebilirsiniz. Sorun yaşarsanız İngilizce’ye geçebilirsiniz. Uygulamayı edindikten sonra ‘Ok Google’ seçin ve telefon ekranınızı açın. Uygulama devreye girecek. Sesinizle yönetiyorsunuz şu an! E-posta kutunuzu kontrol edin, uygulamaları açın, telefon görüşmeleri yapın, müzik dinleyin, film izleyin… Her güzelin bir kusuru vardır. Google Assistant Özellikleri içinde ekranın yavaş bir hızda geç kapanması da kötü yanlarından biri. Ama imkansız değil tabii. Açtığınız ekranı kapatmak için Off+, Screen Off ya da Lock Screen uygulamalarından birini yükleyin.

google-assistant-ozellikleri-neler

Telefon ekranını kilitlemesi için bu gerekli. Şimdi Google Assistant’ı açıp menü butonuna tıklayın. 3 noktaya tıklayıp Ayarlar>Kısa Yollar’ı seçin. Buradaki mavi + button seçeneğine tıklayın. Yeni kısayola ‘OK Google’ dediğimde: Ekranı kilitle bilgisini girin. Altında Google Assistant’ın Yapması Gereken alanında Screen Off girin. Kaydet’e tıklayın. Komutları kendiniz de belirleyebilirsiniz. Ekranı kilitle, ekranı kapat, tuş kilidi gibi… Aşağıdaki satırdaki komuta ise yüklediğiniz programın adını yazmanız gerekiyor. Screen Off kurulduysa Screen Off gibi… Assistant’ı açıp Ok Google diyerek bir süre bekleyince kurulumun çalıştığını görebilirsiniz. Beklemezseniz arama sonuçları çıkacaktır. Google, Türkçe dil seçeneği için güncelleme de yaptı. Birçok uygulama sorunsuz çalışabiliyor. Şimdi gelelim birkaç işleve daha…

google-assistant-uygulamasi

Google Assistant Özellikleri denince akla ilk gelenlerden birkaçına… Telefonunuzu kişiselleştiren ve size anlık kolay kullanım imkanı sunan Google Assistant uygulaması size haberleri okuyor. Size uyan haberleri belirleyip gerçek spikerler ile okumaya başlıyor. Hatırlatıcı özelliği yoğun kişilerin en sevdiği özellik. Ayrıca buna Alışveriş Listesi özelliği de dahil. Unutkanlığa son! Uçuş bilgileri, birim çevirme, cümle çevirisi, trafik bilgisi, müzik ve video oynatma, arama gibi özellikleri müthiş. Pixel telefonlar çok şanslı diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir