Google Android M İşletim Sistemi

By
Updated: Ekim 29, 2015
android-mGoogle Android M İşletim Sistemi

Android  M tanıtıldıktan sonra, etkinliğe eklenen uzmanlar yeni işletim sistemini tecrübe şansına sahip oldular. Peki Android M bize neler getiriyor. İzinler meselesinde yeni Android‘de bir hayli yol kat edilmişe benziyor. Bu özellik yardımıyla mobil cihazınızın pil ömrü biraz daha uzayacak. Google, doze modu yardımı ile Nexus 9 cep telefonlarında yaptığı testler de bataryanın bekleme süresini iki kata kadar çıkarabildiğini belirtiyor.

Android M Ne Zaman Çıkıyor?

Android işletim sisteminde pek çok yeni özellik ekleyerek son derece yüksek performansı ile size daha iyi bir uygulama imkanı sunmaktadır. Bir başka yeni gelişmede parmak izi okumada yaşanacak. Modern parmak izi okuma yardımı ile alışverişlerde parmak izi ile kimlik doğrulayarak Google Play ve çok sayıda mağazadan alışveriş yapabileceksiniz.

Android M İşletim Sistemi

android-m

Bilindiği bunun gibi tersi düzü olmayan yeni USB Type C, Apple sebebi ile da kullanılıyor. Google Android M adlı yeni işletim sistemi hakkında anlatılacak daha bir çok yenilik mevcut elbette. Ancak biz öne çıkan birkaç yeniliği sizlerle paylaştık. Android sistemlerini İos sistemlerinden ayıran pek çok fark yine Andrid M sistemi ile karşımıza çıkıyor.

Bu Android sistemini eski Android işletim sistemini eksik görenler yok ise bu yenilikler kullanıcılar yönünden yeterli görülmeyecek mi? Bunun için sayfanın alt bölümünde yer sektör yorum formunu kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir