Fotoğraf Çekmeyi Sevenler İçin En İyi Android Uygulamaları

By
Updated: Ağustos 28, 2014
Fotoğraf Android uygulamalarEn son sosyal medya uygulaması olarak instagram’ında kullanıcıyla buluşmasından sonra fotoğraf çekmek farklı bir boyut kazandı. İnstagram ve daha bir çok uygulama kendi içlerinde filtre ve efektleme özellikleri sunsa da bu özellikler çok sayıda kullanıcının beklentilerini karşılamıyor. Durum bu olunca üreticilerde fotoğraf düzenleme ve efektlendirme uygulamalarına yoğunlaşmaya başladı. Bunun sonucunda ortaya etkileyici sonuçlar çıktı. Android markette bulunan oldukça iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları ile sıradan fotoğrafları bile bir sanat eserine dönüştürmek mümkün. Şimdi bu uygulamalardan oluşturduğumuz listeye bir göz atalım.

Listenin ilk sırasında PicLab adlı uygulama yer alıyor. Bu uygulama kullanıcılara isterlerse yeni fotoğraf çekme isterlerse de galerilerinden bir fotoğraf seçerek düzenleme imkânı buluyorlar. Zengin tipografi seçenekleri uygulamanın öne çıkan en önemli özelliklerinden biri. Uygulama ile fotoğraflara yazılar ekleyebilir bu yazıları fotoğrafın üzerinde istediğiniz bir yere yerleştirebilirsiniz. İstediğiniz fotoğrafları birbirleri ile kombinleyip güzel sonuçlar oluşturabilirsiniz.

Handy Photo uygulaması ise ara yüzü nedeniyle en iyiler arasına giriyor. Son derece keyifli fonksiyonları ile dikkat çeken uygulama ile fotoğraflarda yaratıcı dokunuşlar yapılabilirsiniz. Ortalama beklentileri karşılayacak bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

FxCamera adlı uygulama ile de farklı özelliklerin keyfini çıkartabilirsiniz. Fotoğraflara sesli not eklenebilmesi görseli daha zengin bir hale getirmenizi sağlıyor. Çok sayıda efekt ve filtrenin bulunduğu uygulama sosyal medya desteğini de sizlere sunuyor. Sosyal medya hesaplarınızdan çektiğiniz ve düzenlediğiniz fotoğrafları bu uygulama ile paylaşabilirsiniz.

Clone Camera adlı uygulama da en iyi ve yaratıcı uygulamalar arasında yer alıyor. Hiçbir teknik bilgi sahibi olmadan fotoğraflardaki kişi ve nesneleri bu uygulama ile klonlamanız mümkün. Farklı filtreleri fotoğraflarınıza uygulayarak profesyonel kamerayla çekilmiş gibi güzel görseller elde edebilirsiniz. Ayrıca görsellerinizi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

Bahsettiğimiz bu uygulamaları kullanarak sizde fotoğraflarınızı düzenleyebilir klasik çizgilerin dışına çıkabilirsiniz. Güzel kolâjlar yaparak çektiğiniz fotoğrafları birleştirebilir güzel kombinler oluşturabilirsiniz.   Bu fotoğrafları sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bütün bu özelliklere sahip uygulamaları Android market üzerinden indirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir