Facebook sözleri

By
Updated: Eylül 3, 2012
facebook sözleriİnsanlar kendilerini kısa sözler veya cümleler ile anlatmak isterler. Bu sözleri diğer insanlar ile paylaşmak isterler. Bu tür iler için internet üzerinde yapılan birçok sistem bulunmaktadır. Bunlar blog şeklinde kullanıcısına hizmet verenler ve sosyal paylaşım sistemleridir. Sosyal paylaşım siteleri işleyişi bakımından birbirinden farklı veya benzeri olan şekillerdedir. Sosyal paylaşımlar arasında en çok tercih edilen Facebook sitesi olmaktadır. Facebook sitesi sistemsel olarak kullanıcıları tarafından sürekli tercih edilmektedir. Dünya da birçok ülkede sayısız kullanıcısı bulunmaktadır. Bunlar toplamda 995 milyonu geçmektedir.

Sitenin işleyiş şekli kullanıcılar kendilerine ait hesap açmaktadır. Hesapları ile resim, video, söz veya nerede oldukları gibi yayın yapmaktadırlar. Bir nevi blog sistemidir ancak burada olanlarda arkadaşlık sistemi bulunmaktadır. Kullanıcılar hesaplarını sayfa, grup, abone veya normal kullanıcı olarak devam ettirebilmektedirler. Bu şekilde paylaşımlarını ister sadece arkadaşlarına isterseler de tüm internet kullanıcılarına açabilmektedirler. Kullanıcılar sizin paylaşımlarınızı ana sayfalarında görebilmektedir. Bu sayede hoşlarına gidenleri beğenmektedir. Eğer paylaşımlarınızı resim veya video şeklinde yapar iseniz paylaşma şansları da bulunmaktadır. Beğeni yapan kişilerin kullanıcı duvarlarında beğeni yaptığına sair bildirim bulunacaktır ancak paylaşım yapmaları size daha çok kullanıcı kazandırabilecektir. Duvarınızda Facebook sözleri paylaşarak durumunu güncel tutmanız sizin yararınıza olacaktır. Paylaşımlarınız dağılarak daha çok kişinin görmesini ve kullanıcı kazanmanızı sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı duvarlarınızda yapacağınız paylaşımları kendi yapımlarınızda seçebilirsiniz. Kendi yazdığınız sözleri paylaşarak kendinizi tanıtabilirsiniz. Yada Facebook söz siteleri gibi farklı yerlerden paylaşım örnekleri alma şansız vardır. Paylaşımlarınız güncel tutmanız gerekmektedir. Fakat bu durumda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Sık paylaşım yapmak yerine sitemi belli zaman aralıkları ile güncel tutmanız gerekir. Sık yapılan paylaşımlarda kullanıcıyı sıkmaktadır. Ancak Facebook bu sorun içi yeni sistem yapmıştır. Kullanıcıların ana sayfalarında sadece izlemeye aldıkları sayfaların tüm paylaşımları görünecektir. Sadece beğenmesi durumunda Facebook paylaşımlarının bazılarını haber kaynağında göstermektedir. Ancak kullanıcı eğer takibe alırsa tüm paylaşımlarınızı ana sayfanızda görebilecektir.

Arananlar

kapak sözler,facebook sözleri,en kapak sözler,kapak sözleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir