Facebook Sorunları ve Çözüm Önerileri

By
Updated: Şubat 23, 2017
facebook-sorunlari-ve-cozum-onerileriFacebook Sorunları ve Çözüm Önerileri

Facebook sorunları ve çözüm önerileri facebook’ un sorun giderme sayfasında kolaylıkla halledilebiliyor. Öncelikle belirtmek isterim ki internet üzerinden para kazanma yöntemlerinden bir tanesi olan face sayesinde milyon dolarlarınız olabilir. Çünkü Face’ nin çözüm bulamadığı farklı bir problemi facebook hesabından şirkete bildirirseniz şirket size bunun karşılığında yüksek miktarda ödül veriyor. Şimdi geçelim kendi konumuza. Facebook’ un en büyük problemlerinden bir tanesi hesabınızı başka birinin de kullanabiliyor olma ihtimali. Böyle bir şeyi nasıl fark edersiniz peki? Arkadaşlarınız sizin paylaşımlarınızı size haber verir veya sizin paylaşmadığınız bir şeyi duvarınızda görürsünüz. Böyle bir sorunu gidermek için facebook’ un sorun giderme sayfasına bildirerek üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

Facebook’ a Giriş Yapamıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Facebook sorunları ve çözüm önerileri bölümünün bu kısmında yapmanız gereken hemen sorun giderme sayfasının ilk bölümüne bakmak. Burada size şifre yenileme, e-posta doğrulatma gibi işlemleri tekrarlatırlar. Eğer sorun devam ediyorsa sorun giderme ipuçlarına bir göz atmalısınız. Bunların hiç biri bir işe yaramıyorsa facebook’ a bir mesaj gönderin ve sorunun temelden çözülmesini bekleyin. Face sayfanıza giriş yaptığınızda şifreni kaydet gibi bir seçenekle karşılaşırsanız kesinlikle bunu yapmayın. Şifrenizi oraya kaydetmek demek faceye girmeseniz bile açık kalması demek. Bu durumda sizden habersiz başkaları face sayfanıza rahatlıkla girebilir ve şifrenizi çalabilir. Sizin hesabınız üzerinden farklı yolsuzluklara bile sebep olabilir.

Kötü Yazılımların Size Zarar Vermesini Nasıl Engellersiniz?

Hesabınızın spam paylaşması ve size istemediğiniz mesajlar göndermesi, hesap geçmişinizde size ait olmayan paylaşımların bulunması, şüpheli giriş konumları, hareketler dökümünde gönderdiğinizi hatırlamadığınız size ait olmayan mesajların bulunması demek face hesabınıza kötü amaçlı yazılımların bulaşması demektir. Bu durumda facebook sizi uyarmıyorsa siz hemen face hesabınızı dondurun. Daha sonra Facebook’ un sorun giderme merkezine bir mesaj yazın ve mümkünse dört beş gün face hesabınızı kullanmayın. Bir süre sonra face hesabınız bu kötü yazılımları temizleyecektir. Bu tür yazılımlar sadece face hesabınıza bulaşabileceği gibi bilgisayarınıza, mobil cihazınıza veya internet sürümünüze de bulaşabilir. Bu durumda face yardım merkezi sizin için bir şey yapamayacaktır.

Facebook’ ta E- Posta Sorunları Facebook sorunları ve çözüm önerileri içinde E-Posta sorunları ve çözüm önerilerini de bulabilirsiniz. Eğer facebook e- posta’ nızı kabul etmiyorsa bu sorun genellikle sizden kaynaklanıyor demektir. Çünkü face siz hangi e- posta adresinizi kaydettiyseniz sizden onu ister. Eğer telefon numaranız ile kayıt olmadıysanız, farklı bir e- posta adresi kullanmadıysanız veya face’ de kullandığınız e- posta’ nızı değiştirmediyseniz sorun yok. O zaman e- posta ile hesabınıza ulaşabilirsiniz. Aksi hallerde bunu kontrol etmeniz gerekecek. Ya da face’ nin sizi yönlendirmesine izin vererek hesabınızı açabilir ve hesap ayarlarınızda değişikler yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir