Facebook Mesajlaşma Sorunları ve Çözümleri

By
Updated: Haziran 11, 2017
facebook-mesajlasma-sorunlari-ve-cozumleriFacebook Mesajlaşma Sorunları ve Çözümleri

facebook-mesajlasma

Hayatımıza giren en bağımlı olduğumuz sosyal medya kanallarından biri de Facebook. İster bilgisayardan kullanın, ister Messenger üzerinden cepten ya da tabletten mobil Facebook kullanın; en sık yaptığınız işlemlerden biri mesajlaşmak oluyor. Facebook Mesajlaşma Sorunları ve Çözümleri makalemizi okuyarak mesaj gönderme ile ilgili tüm problemlerinize çare bulabilirsiniz. Mesaj göndermede sıkıntı çekenler genelde bu mecrayı ilk kez kullananlar oluyor. Ekranın sağ üstündeki konuşma simgesine (çift pencereli) tıklıyoruz. Yeni Mesaj’a tıklayıp Alıcı alanına mesaj alıcısını açılır menüden seçip girin. Mesajı yazıp Enter tuşuna basın. Facebook mesajlarınızı unutmayın ki sadece siz ve mesajlaştığınız kişi/kişiler görebilir. Ancak konuşma yaptığınız kişi konuşmanızın ekran görüntüsünü alabilir veya sözle aktarabilir.

facebook-mesajlasma-sorunlari-ve-cozumleri-nelerdir

Facebook’tan 3 türde mesaj alabilirsiniz. Biri arkadaş listenizden gelen normal mesajlardır. Gelen kutunuza düşer ve üstte kırmızı imleç belirerek sizi uyarır. Biri Facebook’ta arkadaş olmadığınız birinden gelen mesajdır. Mesaj isteği alırsınız. Kabul edip etmemek size kalır. Spam mesajlar filtrelenir. Filtrelenen isteklerden görebilirsiniz. Facebook mesajlaşma sorunları ve çözümleri makalemizde kullanıcılardan sıkça gelen bir soru da mesajları silme ve arşivleme konusunda. Facebook hesabınıza kayıtlı bir messenger konuşmasını silmek için konuşmayı açın. Sohbet penceresinin üst kısmından yıldız simgesine yani Seçenekler’e sonra da Konuşmayı Sil’e tıklayın. Mesajı tamamen silmek istemiyorsanız, arşivleyin. Sil yerine Arşivle’ye tıklayın.

facebook-mesajlasma-sorunlari-ve-cozumleri-neler

Mesajlarıyla sizi rahatsız eden biri var diyelim. Bir mesajı nasıl şikayet edeceğiz? O kişinin profiline girip Engelle seçeneğiyle onu SPAM’a düşürün. Bu kişi artık sizi Facebook’ta aradığında göremez, sizinle iletişim kuramaz. Uygunsuz içerikli her türden mesajı şikayet edebilirsiniz ayrıca. Mesaj seçeneklerinde şikayet etme, engelleme, silme, arşivleme gibi isteğinize en uygun seçenekler yer alıyor. Sahte hesap kullanan, sizin ya da başkasının hesabınıza taklit eden spam kullanıcılar çok ne yazık ki. Rahatsız edici bulduğunuz takdirde yukarıda açıkladığımız gibi mesaj gönderilmesini engelleyip Facebook’a şikayet edebilirsiniz.

facebook on work computer

Yetkililer ilgili hesabı kontrol edecek ve süreci başlatacaktır. Çok ileri boyutlarda kötü içerikli mesajların ekran görüntüsünü alın ve idari birimlere bildirin. Facebook mesajlaşma sorunları ve çözümleri umarız işinize yarayacaktır. Bir arkadaşınıza mesaj gönderdiniz ancak mesajın gidip gitmediğini ve okunup okunmadığını nasıl anlarsınız? Mesaj penceresine bakın. Mesajınızın altında gri bir ok belirdiğinde mesajınız gönderilmiştir. Yanında gri bir onay işareti çıktığında ise mesajınız okunmuştur. Facebook’ta ayrıca Görüntülü arama yapabilir, grup açarak özel sohbetlere katılabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir