Facebook İle İlgili Merak Edilenler

By
Updated: Eylül 10, 2017
facebook-ile-ilgili-merak-edilenler-nelerdirFacebook İle İlgili Merak Edilenler

 

Facebook uzun yıllar öncesinde çıkmış olan bir sosyal medya sitesi olmasına rağmen hala kullanılmaktadır. İnsanların birçok ihtiyaçlarına cevap veren bir sosyal paylaşım sitesi olması bunda önemli bir paya sahiptir. İlk çıktığı zamanlar yıllardır görmediğimiz tanıdıklarımızı bizlerle buluşturan Facebook zamanla gelişim gösterdi elbette ki. Hatta o zamanlar piyasada bir tek Facebook vardı diyebiliriz. Onun için Facebook hesabı olmayan kişi sayısı çok azdı diyebiliriz. Önceleri sadece gençler arasında popüler olan Facebook uygulaması zamanla ileri yaşlara doğru da bir eğilim gösterdi.

facebook-ile-ilgili-merak-edilenler-neler

İlk zamanlar ana düşünce olarak eski arkadaşları bulmayı vaat eden Facebook zamanla özelliklerini de geliştirdi. Başka sosyal medya uygulamaları da çıktığı için birbirleriyle yarış halinde olan bu siteler gün geçtikçe yeni uygulamalar getirdi. Başta sadece paylaşım ve mesajlaşma sitesi olan Facebook şimdilerde görüntülü arama ve canlı yayın özelliğine de sahip. Aynı zamanda çeşitli oyunlarla da bağlantılı olan Facebook da bir çok çeşitte ki oyunlardan da oynayabilmeniz mümkün.

facebook-ile-ilgili-merak-edilenler-hakkinda

Facebook ile ilgili merak edilenlerden biri de rahatsız olduğumuz kişilerden nasıl kurtulacağımızdır. Aslında bunun yolu çok basit. O kişiyi engellemek. Engellemek istediğiniz kişinin profiline girerek onu engelleyebilir veya şikayet edebilirsiniz. Sadece mesaj atmasından rahatsızsanız Messenger programında ki mesajları engelle kısmına gelerek oradan mesaj atılmasını da engelleyebilirsiniz.

facebook-ile-ilgili-merak-edilenlerden

Facebook ile ilgili merak edilenlerden bir diğeri ise hesabı kapatmak istediğimiz de ne yapmamız gerektiğidir. Facebook hesabınızı kapatmak istiyorsanız fakat verilerinizin yani fotoğraf ve videolarınızın veya geçmişteki paylaştığınız durumların gitmemesini istiyorsanız dondurma seçeneğini kullanabilirsiniz. Hem bu seçenek sizlere pişman olduğunuzda geri dönüşü de sağlayacak daha iyi bir yoldur. Ama kesin olarak kapatmak istiyorsanız tabi ki kapatma seçeneğini de kullanabilirsiniz. Facebook ile ilgili merak edilenlerden bir tanesi de reklamlar. Facebook çeşitli reklamlar yaparak kullanıcıların ilgisini de çekmeye çalışıyor.

facebook-ile-ilgili-merak-edilenler

Ayrıca çeşitli sektörlerde ki firmalar Facebook sitesi üzerinden sayfalar açarak ayrı bir alışveriş mecrası da oluşturabilmektedirler. Birçok alışveriş sitesinin satışına olanak veren Facebook sayesinde ticarette yapabilmek mümkün. Ayrıca açtığınız sayfaların ön plana çıkarak daha çok dikkat çekip ilgi toplamasını istiyorsanız çeşitli ücretler karşılığında bunu yapmakta mümkündür. Reklam vermek istediğiniz gün sayısına göre reklam ücreti değişiklik gösteriyor. Ticaret siteleri dışında her alanda bu tarz tanıtımları yapmanız tabi ki mümkün. Tıbbi işlemler için doktorların siteleri dahi mevcuttur. Bu sayfalardan hasta örneklerini görüp fikir edinmek de mümkün.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir