Facebook İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

By
Updated: Eylül 23, 2017
facebook-ile-ilgili-bilinmesi-gerekenler-hakkindaFacebook İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 

 

facebook-ile-ilgili-bilinmesi-gerekenler-nelerdir

Facebook sosyal medya uygulaması oldukça popüler olan uygulamalardan olup yediden yetmişe neredeyse herkesin aktif olarak kullanımını sürdürdüğü görülmektedir. Facebook sosyal medya uygulamasının çıkış noktası 2004 yılı Cambridge, Massachusetts, ABD’ dir. İlk olarak kullanıcılara eski arkadaşları bulmaya vaat eden Facebook uygulaması sonrasında kullanım alanını genişleterek daha çeşitli kitleleri de bünyesine ekleyerek büyümeye devam etti. Akıllı cep telefonlarının da yaygın olarak kullanılmaya başlanmasıyla Facebook uygulaması en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından oldu. Facebook kadar internet ortamında yaygın olarak kullanılan başka uygulamalarda vardı.

facebook-ile-ilgili-bilinmesi-gerekenler-neler

Bunlardan bir tanesi de Twitter ‘dı. Fakat Twitter’ın kullanıcı kitlesi sınırlıydı ve eğer ünlü biri veya fenomen değilseniz başkalarını takip etmekten ve haberleri takip etmekten başka yapabileceğiniz çok da bir şey yoktu. Ancak Facebook uygulaması bütün kullanıcılar için değerliymiş hissi yaratan ve vaat ettiği gibi eski arkadaşları bulan bir uygulamaydı. Bu uygulama da ilk zamanlar dilediğiniz fotoğrafları paylaşabiliyor, dilediğiniz yazılar yazabiliyor ve paylaşabiliyordunuz. Fakat şimdiler de bu özelliklere ek olarak bazı özellikler getirildi. Bu özelliklerden bir tanesi canlı yayın özelliği. Canlı yayın özelliği sayesinde televizyonlar da kullanılabilirlik sağlandı fakat günlük hayatta da çoğu insan bu canlı yayın özelliğini çok sevdi ve kullanmaya başladı.

facebook-ile-ilgili-bilinmesi-gerekenler

Facebook ile ilgili bilinmesi gerekenlerden bir tanesi de konuşma özelliği. İlk zamanlar sadece sesli konuşma imkanı sunarken şimdilerde görüntülü konuşma özelliği sayesinde bizlere daha gerçekçi ve samimi iletişim kurma imkanı sunuyor. Facebook da tabi ki mesajlaşma özelliği de mevcut. Arkadaşlarınızla özel olarak konuşabilir, özel olarak konuşmanın yanı sıra gruplar kurarak grup halinde de konuşmalarınızı sürdürebilirsiniz. Facebook ile ilgili bilinmesi gerekenlerden bir diğer özellik İnstagram gibi diğer uygulamalarda görebildiğimiz ve olmasını istediğimiz hikaye paylaşım özelliği.

facebook-ile-ilgili-bilinmesi-gerekenlerden

Facebook sosyal medya uygulaması da çok sevilen bu özelliği getirdi ve artık Facebook üzerinden de mutlu mutsuz her anınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Facebook ile ilgii bilinmesi gerekenlerden ve önemli bir kullanım alanı olan reklam, tanıtım gibi özellikler kişisel kullanımın yanı sıra çeşitli sektörlerde de aktif kullanım alanı yaratıyor. Facebook üzerinden ticaret yapan kullanıcıların yanı sıra başka yerlerde satış imkanı olan fakat böyle popüler bir mecrada reklam yaparak daha çok kullanıcıya ulaşmayı isteyenler bu isteklerini Facebook uygulaması üzerinden yerine getirebiliyorlar. Ticaret yapanların yanı sıra ayrıca çeşitli mesleklerden olan insanlar da hem reklamlarını yapıp hem de burada da işlerini yürütebilmektedirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir