Evimde Spor ve Eczane Uygulaması

By
Updated: Ağustos 31, 2014Kendini hızla geliştiren teknoloji dünyası gün geçtikçe bizlere farklı farklı imkanlar sunmakta. Artık cep telefonlarını akıl cihaz olarak üretmeleriyle birlikte hayatımız çok farklı daha kolay yaşayabileceğimiz bir hal aldı. Artık telefonlarımız sadece iletişim aracımız değil günlük hayatta her şeye çok rahat ulaşabilmemiz ve her şey hakkında bilgiye sahip olabilmemiz için en önemli unsurumuz haline geldi. Androdid’in yine günlük hayatınızı kolaylaştıracağı ve acil durumlarınız da imdadınıza koşacağı birkaç uygulamasından bahsedeceğim

Evimde spor uygulaması;  spor salonlarına dünyanın parasını vermek istemeyenler, günlük hayatın koşuşturması için de spor salonuna gidecek vakit bulamayanlar için rehber özelliğinde bir uygulamadır. Sağlıklı bir yaşam için spor yapmanın ne kadar önemli olduğu sürekli anlatılan bir şey. Sizler de artık evleriniz de spor yapmak istiyorsunuz ama nereden nasıl başlamanız gerektiğinizi bilmiyorsanız artık telefonunuza evimde sporu indirerek evlerinizde düzenli olarak spor yapabilirsiniz.

Bu uygulama içinde vücudunuzun değişik bölgelerini çalıştırarak yapacağınız germe, açma, esneme gibi hareketleri barındırıyor. Hareketleri nasıl yapmanız gerektiğini hem görsel olarak fotoğraflarla hem de verdiği açıklamalarla çok rahat bir şekilde öğrenmenizi sağlamakta.  Yapmak istediğiniz hareketi uygulama bölümden seçtiğinizde size adım adım o hareketin nasıl yapılması gerektiğini göstermekte.

Eczane uygulaması; siz veya bir yakınınız çok hasta mesai saatleri dışında doktora gittiniz veya avde önceden kullanmakta olduğunuz bir ilacınız bitti. Nöbetçi eczaneyi şimdi nereden bulacağım? Çok büyük ve önemli bir sorun bu. İşte androd’in uygulaması olan Eczane uygulaması tüm bu sorunlarınızı ortadan kaldıracak bir uygulama. Çünkü bu uygulama içerisin de Türkiye deki birden fazla şehrin nöbetçi eczanelerinin listelerini bulundurmakta. Bu liste de eczanelerin isimleri, adresleri ve telefon numaraları da yer almaktadır. Bu uygulama sayesin de artık tek bir tuşla gitmek istediğiniz eczanenin tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bulunduğuz yere en yakın nöbetçi eczane nerde artık bunu tek bir dokunuşla öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bulunduğunuz mevki nin adını yazmak olacak, uygulama size en yakın olan nöbetçi eczanelerin listesini sizlere kendisi yapacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir