Eski Android Cihazlar için Outlook Desteği Sona Eriyor!

By
Updated: Ağustos 20, 2015
androidEski Android Cihazlar için Outlook Desteği Sona Eriyor!

Outlook uygulamasının eski sürümleri için destek vermeyi sonlandırmaya karar veren Microsoft, Android ve İOS için uygulamayı tekrar tasarlamaya ve yayınlamaya on verirken önceki uygulamaya da destek vermeyeceğini açıkladı.

Eski Android cihazlar için Outlook desteği vermeyi kesme kararı alan Microsoft, en son Ocak ayında iOS ve Android için yeniden tasarlanmış olan Outlook uygulamasını kullanıma sunmuştu. Aradan 6 ay geçtikten sonra ise şirket önceki sürümüne şimdiye kadar vermiş olduğu desteği sürdürmeyeceğini duyurdu. Outlook uygulamasının Android için destekleneceği son tarihin ise 31 Temmuz 2015 olacağı konusunda açıklama yapıldı.

Ocak ayında yenilenmiş olan Android cihazlara Outlook desteği ile uygulamanın en az Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünü gerektirdiği görülmüştü. Yeni sürümün yaygın hale gelmesinin ardından Microsoft’un bu sürümden öncekilere yönelik desteğini sürdürmemeye karar verdiği öğrenildi. Yani bu karar ile birlikte eski Android kullanıcıları Outlook hesaplarının kontrolünü cihazlarında bulunan tarayıcı üzerinden Outlook.com adresine girerek gerçekleştirebilecekler.

Microsoft’un eski Android cihazlar için Outlook desteğini kesme kararı alması üzerindeki en büyük etkinin ise Android 4.0 öncesi sürümleri kullanan kullanıcıların toplam sayısının tüm Android kullanıcıları arasındaki payının giderek azalmasından kaynaklandığı belirtiliyor. Son verilere bakıldığı zaman Android 4.0 öncesi Android sürümlerini kullanan kişilerin tüm Android kullanıcıları içerisindeki payının 6’nın altında olduğu görülüyor. Bu da Microsoft’un eski sürümlere destek vermek için boşa çaba harcamak istememesine neden oluyor.

Android 4.0 öncesi sürümleri kullanan kişilerin sayısının azalması ve Outlook desteğine ihtiyaç duyan kişi sayısının her geçen gün daha da azalmasına bağlı olarak Microsoft’un böyle bir karar alması da kaçınılmaz oldu. Bu durumda eski sürümleri kullanan kişilerin yeni Android sürümlerine geçmek ya da Outlook’un resmi internet sitesi üzerinden hesaplarını kontrol etmekten başka çaresi de kalmıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir