En Yeni Android Haberleri

By
Updated: Eylül 11, 2017
en-yeni-android-haberleri-nelerdirEn Yeni Android Haberleri

 

en-yeni-android-haberleri

Akıllı telefonlar çeşitli işletim sistemlerine sahiptirler ve bu işletim sistemleriyle çalışırlar. Bu işletim sistemlerinden bazıları ios, android ve Windows tur. İos işletim sistemini Apple markasının kendi ürünleri kullanmaktadır. Apple şirketinin çıkardığı bir işletim sistemi olan İos u ıphone cep telefonlarında görebilirsiniz. Ama akıllı cep telefonlarında en çok gördüğümüz işletim sistemi androiddir. Android işletim sistemini kullanan cep telefonları arasında; samsung, lenovo, huawei, sony, general mobile, lg, asus ve motorola bulunmaktadır.

en-yeni-android-haberleri-hakkinda

En yeni android haberlerinden bahsedeceğimiz yazımızda öncelikle android sürümlerinden bahsedeceğiz. Androidin en son sürümü olan android 7 bu sene yerini android 8.0 Orea güncellemesine bırakacak. Bu güncellemeyi alacak telefon listesi açıklandı. Bu akıllı cep telefonları arasında; Samsung, Htc, LG ve Xıaomi gibi akıllı telefon markaları yer alıyor. Bu markaların da yeni güncellemeyi alan telefon modelleri şu şekilde; Samsung Samsungun android 8.0 Oreo güncellemesini alan telefon modelleri; Galaxy Note 8, Galaxy S8, Galaxy S8+ , Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7 Active, Galaxy A7, Galaxy A5, Galaxy A3, Galaxy J7, Galaxy J5, Galaxy Note FE, Galaxy C9 Pro, Galaxy C7 Pro, Galaxy J7 Prime.

en-yeni-android-haberlerinden

Xıaomi Xıaomi akıllı telefonları uygun fiyata yüksek performans gösteren akıllı cep telefonları olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu telefon markasının hangi modellerine androidin yeni sürümü veriliyor hep birlikte inceleyelim. İşte o telefon modelleri; Xıaomi Mi6, Xıaomi Mi5X, Xıaomi Redmi Note 4X, Xıaomi Redmi 4X, Xıaomi Mi Mix, Xıaomi Mi Mix 2. Sony Xperia En yeni android haberlerinden bahsettiğimiz yazımız da şimdi de sırada Sony Xperia nın androidin yeni sürümünü alan modellerinden söz edeceğiz. Bu modeller; Sony Xperia XZ Premium, Sony Xperia XZs, Sony Xperia XA1, Sony Xperia X Kompakt, Sony Xperia L1, Sony Xperia XZ, Sony Xperia X Performans, Sony Xperia XA1 Ultra, Sony Xperia X dir.

en-yeni-android-haberleri-neler

LG LG telefonlarının andoridin yeni sürümünü alan akıllı telefonları da şu şekilde; LG G6, LG G5, LG V30, LG V20, LG G5 SE, LG K10 2017, LG K8 2017, LG Stylus 3.. Android 8.1 Sürümü En yeni android haberlerinden olan çıkacak androidin yeni sürümü android 8.1 sürümü ile gelecek olan yenilikler ise ; otomatik tema seçeneğinin değişmesi ve telefonlarda ki arama çubuğunun yerinin değişmesi. Pixel modellerinde gördüğümüz siyah beyaz tema seçeneği artık android telefonlarında da kendini gösterecek. Ayrıca android telefonlarında ayarları daha kolay yapabilmek için ayarlar menüsünde üst kısımda bir arama seçeneği belirecek artık..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir