En İyi LCD Televizyonlar

By
Updated: Haziran 18, 2017
en-iyi-lcd-televizyonlarEn İyi LCD Televizyonlar

 

Son nesil LCD televizyonların hayatımıza girmesiyle, çok farklı fonksiyonlar eşliğinde televizyon keyfi yaşamaya başladık. Yeni nesil televizyonlarda internete bile girebiliyoruz ve sosyal medyayı dev ekranda rahatlıkla takip edebiliyoruz. Fakat her televizyon da bu özellikleri içerisinde barındırmıyor. Peki, piyasa üzerindeki en iyi LCD televizyonlar hangileridir?

en-iyi-lcd-televizyonlar-nelerdir

1-) Sony: Android TV Sony firmasının yeni nesil televizyonları, gerçekten odanızda durmayı büyük ölçüde hak ediyor. Android TV sahibi olduğunuzda, kumandanızdan Home tuşuna bastığınızda, büyük yepyeni bir sayfa açılıyor. Bu sayfa sayesinde tüm sosyal medya ve Google hizmetlerini bir arada görerek, kolaylıkla internete bağlanabilirsiniz. Google Play uygulaması sayesinde, televizyonunuza oyunları da indirerek dilediğiniz gibi dev ekranda oyunlarınızı rahatlıkla oynayabilirsiniz. Sony markasının tüm Android TV modelleri, tam 16 GB hafızayla beraber geliyor. Bu hafıza kapasitesini de diğer televizyonların çoğunun kaldıramadığını söyleyebiliriz.

en-iyi-lcd-televizyonlar-hakkinda

2-) Panasonic: Firefox OS Panasonic’in Firefox OS modeli, Google Play gibi hizmetleri desteklemediği için, Android TV modelleriyle biraz zor yarışır diyebiliriz. Fakat Firefox OS modeli, diğer tüm televizyonlara göre de çok daha kolay kişileştirme yapabiliyor. Cihazın giriş ekranında bulunan yuvarlak simgeler sayesinde girişlere, kanallara ve tüm uygulamalara rahatlıkla ulaşabilir ve bu uygulamaları tek tuşla kolayca sabitleştirebilirsiniz.

en-iyi-lcd-televizyonlar-neler

3-) LG: WebOS WebOS modelinin, öğrenilmesi biraz zor ve sıkıntılı olabilir. Çünkü televizyonu ilk açtığımızda, Launcher Bar üzerinde bulunan uygulamaların açıklamaları tam olarak belirlenemediği için, aranan bir uygulama zor bulunabiliyor. Bu durum zor olsa da, zamanla göz alışkanlığı sayesinde arttırılabilir. Bu sene geçtiğimiz aylarda 3.5 sürümüne kavuşan WebOs, ekranın alt kısmında tüm uygulamalarını set şeklinde kullanıcılara sunuyor. Bu setler sayesinde, sağ sol yaparak istediğiniz uygulamaya kolaylıkla giriş yapabiliyorsunuz. En iyi LCD televizyonlar arasında yer alan WebOS modelinin içeriği de oldukça geniş. Cihazın içeriğinde Amazon Instant, YouTube, BBC iPlayer, Wuaki.tv ve Blinkbox yer alıyor.

en-iyi-lcd-televizyonlar-

4-) Samsung: Smart Hub ve Tizen OS Modelleri İlk olarak Smart Hub ismiyle satışa sunulan ve piyasada yankı uyandıran Samsung’un yeni televizyonu, daha sonra yenilenerek Tizen OS arayüzünü esas aldı diyebiliriz. Cihazı açtığımızda, ekranın alt kısmına baktığımızda, yatay simgeleri görebiliyoruz. Tizen OS arayüzü, sizin değişikliklerinizi takip ederek, altta yatay simgeler halinde bu değişiklikleri size sunuyor. Aynı zamanda altta çıkan simgeler sayesinde, bazı kişiselleştirmelere de rahatlıkla ulaşarak değişiklikler yapabilirsiniz. En iyi LCD televizyonları saydığımızda, bu sene alınabilecek en iyi plazmaların bu modeller olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir