En İyi Android Telefonlar

By
Updated: Haziran 2, 2016
Note5-telefonEn İyi Android Telefonlar

Android işletim sistemi piyasaya çıkışının ardından, geliştirilebilir olması ve kullanacak şirketlerden telif hakkı istemesi nedeniyle bir anda akıllı telefonlarda en yaygın işletim sistemi haline geldi ve Dünya çapında en çok kullanılan telefonların başında yer aldı. Çoğu geçtiğimiz yılda piyasalara çıkan Android işletim sistemli telefonlardan bazıları ise Samsung Galaxy S6, Nexus 5X, Samsung Galaxy Note 5, Nexus 6P

Telefon-s-galaxy-s-6
Samsung Galaxy S6

Geçtiğimiz yıl 1 Mart’ta Barselona Dünya Mobil Kongresinde duyurulan telefon 2014’de çıkan Galaxy S5’in devamı niteliğinde. Genel şekil ve boyut açısından ise iki telefon arasında büyük benzerlikler bulunmuyor.

Galaxy S6 5.1 inç’lik ekran boyutuna ve buton yerlerine sahipken, Gorilla Glass 4 ile katı metal çerçeveden yapılmış olması telefona tamamen farklı bir görünüm sağlamış. Ekran boyutu bu telefonda 2560 x 1440 piksel iken telefonun diğer özellikleri arasında 8 çekirdekli işlemci, 3 GB Ram ve 34 / 64 ve 128 GB’lık seçeneklerle sabit disk yer alıyor.

Telefon-nexus
Nexus 5X

Google’ın Nexus serisinin son telefonu olan 5X, LG’nin cihazı olarak Eylül 29 2015’de duyurulmuştu. 5X’in 5.2 inç ekran genişliği ve 136 gramlık ağırlığı var. 16GB ve 32GB’lık modellerini Karbon, Quartz ve Buz renklerinde tercih etmek mümkün. 2700 mAh pil desteklerken, 64 bit işlemcisi ve 2GB’lık RAM’i ile dikkat çekiyor. Nexus 5X telefonlar USB-C teknolojisini ve senkronizasyonunu kullanıyor ve Nexus 6P’deki kameranın aynısına sahip. Telefonun ön kamerası ise 8 mega piksel özellikte.

Note5-telefon
Samsung Galaxy Note 5

Samsung Note serisi telefonlarının sonuncusu olan Note 5’i New York’ta bir etkinlikte 13 Nisan’da duyurmuştu.

Galaxy S6 serisinin duyurulmasından çok kısa bir süre sonra duyurulan telefon önceki serisi ile yazılımda ve tasarımda oldukça benzer özelliklerle piyasaya sürülmüştü. Telefonu kaplayan metal bir çerçeve ile önde ve arkada konuşlandırılmış cam ile karşımıza çıkan telefonda arkada kıvrımlı yapısıyla telefon daha iyi tutulabilir şekilde tasarlanmıştı.
Telefon-nexus-6p

Nexus 6P

Huawei’nin Eylül 29 2015’de duyurduğu telefon, tüm çerçevesi metal olma özelliğine sahip ilk Nexus telefonuydu. 5.7 inç ekrana sahip telefonun 32 GB, 64 GB ve 128 GB’lık versiyonları var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir