En İyi Android Telefonlar

By
Updated: Eylül 16, 2017
en-iyi-android-telefonlariEn İyi Android Telefonlar

 

Cep telefonları şüphesiz zaruri bir ihtiyaçtır. İlk çıktığı zamanlar sadece konuşmak yani insanların birbirleriyle iletişimini sağlayan telefonlar şimdilerde çok daha fazla olan kullanım alanlarıyla dikkat çekiyorlar. İlk çıktığı günden bu zamana kadar birçok modifikasyona uğrayan cep telefonları geçmişten günümüze göz önüne alacak olursak şunları söyleyebiliriz. İlk kullanılan cep telefonları arama ve mesaj atma özelliğine sahiplerdi. Zamanla çeşitli oyunlar ve başka uygulamalar getirilerek geliştirildi. Tuş sistemi olan cep telefonlarına dokunmatik sistem getirildi . Ancak cep telefonları en büyük gelişmeyi akıllı telefon özelliğine geçerek yaşadı.

en-iyi-android-telefonlar-hakkinda

Şimdilerde kullanılan akıllı cep telefonlarıyla neredeyse ihtiyaç duyulan çoğu ihtiyaç giderilebilmektedir desek yanlış olmaz herhalde. Akıllı cep telefonları çeşitli işletim sistemlerine sahiptir. Bu işletim sistemleri arasında android, ios, Windows , symbian ve blackberry os gibi daha birçok işletim sistemleri yer almaktadır. Ama akıllı cep telefonları işletim sistemi olarak en çok android işletim sistemini kullanmaktadır. İos işletim sistemini ise apple markasının ıphone cep telefonları kullanmaktadır.

en-iyi-android-telefonlar

Apple kendi ürünleri için geliştirmiş olduğu bu işletim sistemiyle yüksek güvenlik önlemleri de sağlıyor. Öyle ki bu işletim sistemindeki cep telefonları diğer işletim sistemine sahip cep telefonlarıyla veri alışverişinde bulunamıyor. Daha önce de bahsettiğimiz gibi android işletim sisteminde ki akıllı cep telefonları çoğunluktadır. Bu cep telefonları arasında samsung markası başı çekiyor.

en-iyi-android-telefonlarindan

Diğer android cep telefonları arasında; lg, motorola, sony, huawei, htc, general mobile ve asus gibi cep telefonları yer almaktadır. Asus markası daha çok bilgisayarlarda kullanılan bir markaydı ama son zamanlarda akıllı cep telefonları da çıkararak bu piyasada da kendine önemli bir yer edindi. Huawei ismini de duymamış olabilirsiniz çünkü o da yeni çıkan android cep telefonlarındandır. Akıllı cep telefonu alacaksanız ve kararsızsanız en iyi android telefonlardan bahsedeceğiz.

en-iyi-android-telefonlardan

En son çıkan ve en çok dikkat çeken en iyi android telefonlardan olan samsung galaxy note 8. Daha küçük bir telefon kullanmak isterseniz galaxy s8 modelini tercih edebilirsiniz. Lg modelleri de oldukça sevilen modellerdir. Lg model olarak en çok çıkan telefonu Lg g6 dır. Sony markasından bahsetmesek olmaz. Oldukça fazla kullanıcısı olan bu telefon modelinin iddialı olduğu özellikleri kamerası ve sarj özelliği. Sony xperium xz Premium modeliyle bunların yanında muhteşem tasarımıyla da hayran kalacağınız bir telefon. Son zamanlarda çıkan ve kendine önemli bir yer edinen en iyi android telefonlardan bir diğeri de huawei. Bu markanın en dikkat çeken modeli ise huwaei p10.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir