En İyi 5 Android Web Tarayıcısı

By
Updated: Ağustos 22, 2014
Android web tarayıcısıÇoğumuz akıllı telefonları internete girmek için kullanırız. Bu nedenle telefonumuzda tarayıcılara ihtiyacımız olur. Web sitelerini telefonlardan ziyaret etme oranı her geçen gün artıyor. Ancak internette daha hızlı gezinmeniz için çok iyi bir web tarayıcısı kullanmanız şart. Telefonunuzun internetini daha hızlı bir şekilde kullanmanızı sağlayacak çok sayıda web tarayıcısını Google Play Store’den ücretsiz olarak indirmeniz mümkün. Ancak bu uygulamaların hepsi tahmin edersiniz ki işe yarayacak cinsten değil. Bizde bu yazımızda sizin işinize yarayacak diğerleri arasından ön plana çıkan uygulamaları derledik. Gelin birlikte göz atalım.

İlk uygulamamız Chrome for Android. Uygulama Google tarafından geliştirilmiş olduğu için en iyi web tarayıcısı özelliklerini taşıyor. İnternet sekmelerinizi farklı cihazlarla da eşleştirmenizi sağlıyor. Çok sık kullandığınız masaüstü choreme’yi cep telefonunuzdaki mobil Chrome ile eşitleyebilirsiniz. Ayrıca kotalı internet kullananlar için veri sıkıştırmayla %50 ye kadar tasarruf mümkün.

İkinci web tarayıcımız Maxthon Android Web Browser. Cihazının veri kullanımına çok önem vermiyor ve sadece hızlı bir web tarayıcısı arıyorsanız Maxthon Android Web Browser tam aradığınız web tarayıcısı. Ayrıca web tarayıcısında bulut hizmetleri de mevcut. Tarayıcıda gezinmek için parmak hareketlerinizi kullanmanız yeterli oluyor, ayrıca okuma modunu da kendinize göre ayarlamanız mümkün.

Diğer bir uygulamamız ise Opera Browser for Android. Kısıtlı veri planı olanlara uygun olan bu uygulama veriyi sıkıştırarak veri kullanımınızı azaltır. Bu sayede uygulama en hızlı android tarayıcıları arasında yer alır. Mobil opera da masaüstü operayla aynı özellikleri taşımaktadır.

Firefox Browser for Android ise dördüncü uygulamamız. Yıllardır diz üstü ve masaüstü bilgisayarlarda popüler olarak kullanılan uygulama şimdi de cep telefonlarında hizmet veriyor. Ancak masaüstü Firefox kaynak tüketimini oldukça kısıtlı yaparken mobil Firefox için aynı durum geçerli değil. Mobil firefox’ta masaüstü bilgisayarla eşitleme özelliği de bulunuyor.

Son uygulamamız ise Dolphin Browser. Bu uygulamanın dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Dolphin parmak ucuyla gezinti işlevini destekleyen ilk uygulama olarak biliniyor. Dokunmatik cihazlar için tasarlandığını çok net belli eden uygulamanın görüntüsünü de çok seveceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir