En Çok Kullanılan Android Uygulamaları

By
Updated: Eylül 15, 2017
en-cok-kullanilan-android-uygulamalari-hakkinda-bilgiEn Çok Kullanılan Android Uygulamaları

 

Akıllı telefon kullanıcıları için birçok uygulama mevcuttur. Bu uygulamalarla ihtiyaç duyduğumuz şeyleri gerçekleştirebiliriz. Bu uygulamalar hayal edebileceğinizden de çeşitlidir. En çok kullanılan android uygulamalarından bahsedeceğiz yazımızda. Genel olarak her işletim sisteminde aynı tarzda uygulamalar mevcuttur. İos işletim sisteminde olup android işletim sisteminde olmayan uygulamalar da vardır. En çok kullanılan android uygulamaların başında tabi ki whatsapp gelmektedir.

en-cok-kullanilan-android-uygulamalari-neler

Yediden yetmişe herkesin kullandığı bir uygulama olan whatsapp programı insanların en çok iletişimde bulunduğu yerdir desek yanlış olmaz herhalde. Başlarda sadece mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkan whatsapp şimdilerde arama uygulaması ve durum paylaşma özellikleriyle bir nebze ileriye taşındı. En çok kullanılmasının sebebi olarak da hızlı bir erişim sağlaması gösterilebilir. Sosyal medya uygulamalarından bahsedecek olursak da tabi ki en başta twitter, facebook ve instagram uygulamaları başı çekiyor. Bu uygulamalar da neredeyse herkesin akıllı telefonunda var olan ve en çok kullanılan android uygulamalarıdır. Bu uygulamalar da resim paylaşabilir, duygularınızı paylaşabilir, sevdiklerinizle konuşabilirsiniz.

en-cok-kullanilan-android-uygulamalari-nelerdir

Ek olarak facebook uygulamasında sonradan getirilen arama uygulamasıyla da whatsappta olduğu gibi görüntülü konuşabilirsiniz. Facebook uygulamasında canlı yayın özelliği olduğunu da es geçmeyelim. Sosyal medya uygulamaları hepimizin bildiği uygulamalar . Peki diğer uygulamalar hangisi diyorsanız okumaya devam edin. Şimdi sizlere yine çoğu kişinin bildiği fakat bilinmeyeni de olan bir uygulamadan bahsedeceğiz.

en-cok-kullanilan-android-uygulamalarindan

O uygulamanın adı Shazam. Bu uygulama daha çok müzik severler için diyebiliriz. Bir yerden bir şarkı duydunuz fakat ismini bilmiyorsunuz yabancı ve sözlerini de anlayıp bulabileceğinizi de düşünmüyorsanız Shazamı açıp şarkıyı uygulamaya dinletip şarkının adını öğrenebilirsiniz. İşte bu kadar. Şimdi müziğin keyfini çıkarın! Birçok site dolanıyor ve neredeyse her site de reklamlara rastlıyorsunuz değil mi. Bazen merak ediyor ve tıklıyorsunuz. Veya siz hiç bir şey yapmıyor da olabilirsiniz. Ama maalesef virüsler iş başında. Telefonunuz uyarı mı veriyor. İşte tehlike çanları çalıyor. Telefonunuz virüs istilasına uğramak üzere. Hemen bir şeyler yapmalı. Hemen telefonunuzdan virüs koruma programı indirmelisiniz. Bu devrede iş sizlere düşüyor.

en-cok-kullanilan-android-uygulamalari

En çok kullanılan android uygulamalarından olan virüs koruma programlarından birini seçip hemen akıllı telefonunuza indirin ve evet savaşa hazırsınız. Galip mi tabi ki belli! En çok kullanılan android uygulamalarından biri olan navigasyon programlarından da bahsetmemek tabi ki olmaz. Motorlu taşıt kullanıcılarının adeta eli ayağı olan navigasyon programları sizleri istediğiniz yere götürmeye talip. Hem de en kısa yoldan. Bu uygulamalarda başı çeken yandex navigasyon uygulamasıyla en çılgın trafiklerden bile sıyrılabilirsiniz. Bizden söylemesi 😉

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir