Elektronik Sigara Nedir

By
Updated: Haziran 27, 2017
elektronik-sigara-nedir-zararlariElektronik Sigara Nedir?

elektronik-sigara

Son zamanlarda piyasaya çıkan ve çeşit çeşit modellerini gördüğümüz elektronik sigaralar, bir hayli yayılmaya başladı. Yolda insanların elinde elektronik sigara görenler, doğal olarak ‘’Elektronik Sigara Nedir?’’ merakına kapılıp araştırma gereği duyuyorlar. Peki gerçekten elektronik sigara nedir? Hepimiz en az bir sefer, cafelere nargile içmek için gitmişizdir. Aromasıyla ve tadıyla nargileye bağlandığımız için, normalden daha fazla gitmeye başlamışızdır. Elektronik sigarayı içmeye başladığınız anda da, yoğun bir aroma tadı alırsınız ve kendinizi nargile içiyormuşsunuz gibi hissedersiniz. Tabii ki bunu yaparken, nargile kadar kaba bir cihazla da yapmayacaksınız. Sadece avucunuzun içerisine sığan teknolojik bir cihazla, yolda giderken bile nargile içermişçesine keyif yapabileceksiniz.

elektronik-sigara-nedir

Aslında elektronik sigaraların kullanım amacı, sadece keyif almaktan ibaret değil. Çünkü elektronik sigaralar, aslında normal sigara tiryakiliğini bitirmek için ortaya çıkmış bir üründür. Tabii ki bu ürünün de birden fazla modeli ve bütçesine göre cihazı bulunuyor. Hayatında sigaradan başka bir şey içmemiş veya nargile kullanmamış insanlar, diğer bireylerin ellerinde elektronik sigara cihazını gördüklerinde, doğal olarak ‘’Elektronik Sigara Nedir?’’ gibi soruların cevaplarını aramaya başlıyorlar. Elektronik sigaranın likit ismini verdiğimiz bir aroma çeşidi vardır. Bu aroma, tıpkı nargile tütünleri gibi çeşitli meyvelerden oluşur ve oldukça akışkandır.

elektronik-sigara-nedir-nasil-kullanilir-

Elektronik sigara cihazının içerisine doldurulan likit, daha sonra siz cihazı kullandıkça azalır ve biter. Elektronik sigara içerisine doldurulan likit, tankın yanması sayesinde azalır ve size güzel bir tat bırakır. Likit tankının yanması için de, atomizer ismini verdiğimiz ateşleyici bölmenin sizde bulunması gerekir. Uzun yıllar sigara içen biriyseniz ve sigarayı bırakmak istiyorsanız, siz de elektronik sigara çeşitlerinden birisini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bazen haberlere çıkan ‘’Elektronik Sigara Patladı!’’ gibi yazılar, sizi asla korkutmasın. Çünkü insanların ellerinde veya yüzlerinde patlayan cihazlar, genellikle yan sanayi ürünleridir. Siz, orijinal bir ürün bulduğunuzda ve kullandığınızda asla böyle bir problem oluşmayacaktır.

elektronik-sigara-nedir-nasil-kullanilir

Elektronik sigarayı keyif için tercih edecekseniz, nikotinsiz likit çeşitlerini tercih ederek sadece aroma tadı alabilirsiniz. Bunu yapmak, nargile içmekle aynı şeydir. Fakat elektronik sigarayı alma amacınız, sigarayı bırakmaksa, o zaman likit tercihi biraz farklı yapmanızda fayda var. Sigaranın bırakılması için üretilen likitlerin içerisinde 0.3 ve 0.6 mg nikotin bulunur. Bu ürünler sayesinde zamanla nikotini azaltarak, sigarayı tamamen bırakabilirsiniz. Elektronik sigarayı kullanmaya başladığınızda, ‘’Elektronik Sigara Nedir?’’ sorusunun cevabını da kendi kendinize rahatlıkla verebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir