Drone Nedir

By
Updated: Haziran 26, 2017
drone-nedir-nasil-kullanilmalidirDrone Nedir?

drone-nedir-nasil-kullanilir

Uzun zamandan beri piyasada teknolojik ürünleri arasında gördüğümüz drone, insanların keyifli zaman geçirmelerine olanak sağlıyor. Tabii ki drone uçurmak, sadece keyif vermekle kalmıyor ve bazı iş bölümlerinde de insanlara yardımcı olabiliyor. Örneğin bazı insanlar, henüz drone nedir diye araştırma yaparlarken, bazı insanlar da bu cihazlarla çoktan para kazanmaya başlıyor. O yüzden drone nedir diye araştırma yaptıktan sonra, siz de keyfinize veya işinize uygun bir drone sahibi olabilirsiniz. İş Bölümünde Drone’un Yeri İş kısmında drone’un yeni çok başka diyebiliriz. Reklamlarda, yani televizyonlarda gördüğümüz üstten çekilen inşaat videoları veya arsa tanıtım görselleri, tamamen drone cihazlarıyla kaydedilmiş.

drone-nedir-hakkinda

Kendiliğinden kamerası bulunan bu cihazlar, akıllı telefonlardan veya kendine özel kumandalardan yönlendirilebiliyor. Tabii ki siz de, çekim kalitesi güzel bir drone alarak, bu tür reklam çekimlerinden ek gelir sağlayabilirsiniz. Büyük bir alanın çekimini yapacaksanız veya bu işe başlamak istiyorsanız, mutlaka uzun menzilli drone cihazlarına sahip olmalısınız. Çünkü kısa menzilde uçuş yapan cihazlar, istediğiniz kadar yükselmez ve istediğiniz mesafede yol kat edemez. Keyif İçin Drone Drone, genellikle aileler tarafından keyif ve keşif için de kullanılabiliyor. Örneğin büyük bir alanda gezintiye çıkan bir aile, bulundukları yerin üstten nasıl göründüğünü merak ederek cihazlarını keyifle kullanabiliyorlar.

drone-nedir

Son zamanlarda üretilen su altı drone cihazları sayesinde de, balık avcılığı yapan insanlar büyük bir keyifle ve kolaylıkla balık tutabiliyorlar. Fakat drone uçurmanın da, sahip olmanın da bir takım izinler gerektirdiğini hatırlatmamızda fayda var. Peki drone nedir, bu izinleri nasıl sağlayabiliriz? Drone Uçurma İzinleri Drone uçurmak için, drone sahiplerinin bir takım izinler sağlamaları gerekiyor. Tabii ki bu hususta da, cihazın menzili ve çekim amacı en önemli etmen haline geliyor. Son zamanlarda artan saldırılar nedeniyle drone’lar, büyük tehlike arz etmeye başladı. Bu yüzden havada izinsiz ve şüpheli uçurmalar yapan insanlar, kanunlara göre 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabiliyor.

drone

Bu nedenle siz de drone sahibiyseniz, mutlaka bu konu hakkında gerekli izinleri sağlamalısınız. Drone’unuz uzun menzilli değilse ve çok aşırı yükseğe çıkamıyorsa, bu uçuşlar tamamen hobi uçuşları arasına girer ve herhangi bir izin gerektirmez. Aynı zamanda sigortasız uçuşlar da, kanunlara göre yasaklanmış durumda. Bu konu hakkındaki izinleri, daha detaylı şekilde kendi amaçlarınız ve düşüncelerinize göre kanunları okuyarak daha detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz, ‘’drone nedir?’’ sorusunun cevabını daha detaylı öğrenmek için, bir drone sahibi olun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir