Cep Telefonuna, Bilgisayardan Android Uygulama Yükleme

By
Updated: Eylül 30, 2014
Cep Telefonuna, Bilgisayardan Android Uygulama YüklemeAkıllı telefon veya tablete bir uygulama yüklemek istediğinizde, telefonunuzun ya da tabletinizin elinizde olması gerekmiyor. Bu işlemi bilgisayarınızın başından da kolaylıkla yapabilirsiniz. Mobil cihazınızın küçük ekranı, bataryasının bitiyor olması gibi nedenlerle kullanamadığınız durumlarda, masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızı kullanarak, android uygulamaları cep telefonu ya da tabletinize yükleyebilirsiniz.

Google Play Store’un internet sayfasını kullanarak, akıllı mobil cihazınıza android uygulamaları şöyle yükleyebilirsiniz.

Play Store’dan cihazınıza uygulama yükleyebilmeniz için tek ön koşul, bilgisayarınızdan Play Store’a kaydolmanız. Bu işlemi yaparken telefonunuzun ya da tabletinizin Play Store’a bağlı olduğu Gmail hesabınızı kullanmanız yeterli. Eğer giriş yaptıysanız Play Store’un sayfasını açtığınızda sayfanın sağ üst köşesinde bilgilerinizi kısa göreceksiniz. Eğer giriş yapmamış olarak gözüküyorsanız “giriş yap” seçeneğine tıklayak bilgilerinizi girin.

Sayfanın sağ üst köşesinde küçük dişli işaretine tıkladığınız taktirde ayarları ve Google hesabınızla ilgili bir takım bilgileri göreceksiniz. Bu ayarlardan en baştaki “siparişlerim” seçeneğine tıklarsanız daha önceki satın alımlarınızı görebilirsiniz. İkinci seçenek olan “Ayarlar” menüsü, bu hesabınıza bağlı olan bütün cihazlarınızı gösterecektir. Buradan cihazınıza takma isim verebilir, uygulamaları yüklerken seçenekler arasında hangi cihazınızın gözükeceğini seçebilirsiniz. Son seçenek “Android cihaz yöneticisi” seçeneği ise cihazlarınızın yerini belirlemek için kullanılan alt menü.

Cihazınıza bilgisayarınızdan uygulama yüklemek tıpkı cihazdan yüklemek kadar kolay. Aynı şekilde öncelikle yüklemek istediğiniz uygulamanın ismini aratarak bulmanız gerekiyor. Bulduktan sonra uygulamanın kenarındaki yeşil “Yükle” kutucuğuna tıkladığınızda sizi uygulamanın hangi izinleri istediğinin listesi ve fiyat bilgisi karşılayacak. Ayrıca “Cihaz seçin” kısmından uygulamayı hangi cihazınıza yüklemek istediğinizi de seçebiliyorsunuz.

Eğer uygulama cihazlarınızın herhangi birinde yüklü ise uygulamanın kenarındaki yeşil kutucukta “Yüklendi” yazısı yazacaktır. Bu yazının üstüne tıkladığınızda uygulamayı diğer cihazlarınıza da yükleyebileceğiniz, tıpkı önceki gibi bir menü çıkıyor. Listeden yüklemek istediğiniz cihazı seçerek yükleme işlemini tamamlıyorsunuz.

Yükle yazısına tıkladıktan sonra çıkacak olan yeni ekranda yüklemek istediğiniz uygulamanın hangi izinleri istediğini görebilir, yüklemek istediğiniz cihazı seçebilirsiniz.

Buradan ayarlamaları ve ödemeleri yaptıktan sonra yeniden “Yükle” tuşunuza bastığınızda  istediğiniz uygulamalar telefonunuza ya da tabletinize otomatik olarak yüklenecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir